Konkurencyjne w stosunku do Google AdSense narzędzie Adkontekst ma już blisko cztery lata. Przez ten czas wyemitowało 50 miliardów reklam i zdobyło całkiem spory zasięg unikalnych użytkowników. Od startu sieci w listopadzie 2005 roku, średnioroczny wzrost liczby odsłon wyniósł 67%, zaś kliknięć 190%. Reklamy emitowane są obecnie na 850 polskich portalach.
W tym czasie średnia miesięczna liczba odsłon reklam wzrosła prawie 8 razy, natomiast średnia miesięczna liczba kliknięć w reklamy – 25 razy.
Zasięg sieci obecnie zbliża się do 12 milionów realnych użytkowników, co stanowi ponad 73% polskich internautów (Megapanel, luty 2009).
W 2008 roku reklamy emitowane w Adkontekście zanotowały łącznie ponad 24 miliardów odsłon, co oznaczało podwojenie ich liczby w stosunku do roku 2007. W tym czasie podwoiła się też liczba kliknięć w reklamy.
W pierwszym kwartale 2009 liczba emisji reklam zwiększyła się o 1/3 w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, a liczba kliknięć wzrosła o 23%.
