Public Relations i budowanie wizerunku

Forum, gdzie dyskusje toczą się na tematy z zakresu Public Relations, kontaktów właścicieli stron WWW z mediami oraz o budowaniu wizerunku serwisów internetowych w sieci.
Dom
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 09, 2005 8:03 am

Public Relations i budowanie wizerunku

Post autor: Dom »

O właśnie.
Jaki wizerunek buduje sobie osoba żądająca CV i nie odpowiadajaca na zgłoszenie do ogłoszenia o prace?
Czy to jest firma z osobowącią prawną, która chce podpisać umowę o współpracy na zasadzie kodeksu cywilnego z niezarejestrowaną bazą danych osobowych działająca na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej?
Czy właścicel takiej firmy może zbierać dane osobowe nie udostępniając w żaden sposób ich kontroli i jeszcze w dodatku nie podając własnych danych osobowych oraz danych firmy?
Public Relations po polsku i nie tylko to jest wprowadzenie pojęcia o diable, że jest aniołem.
Przepraszam, może to wcale nie "Public Relations" tylko zwykłe oszustwo i szantaż?
Chciałbym to poznać od strony tytułowej i od strony prawnej i co zrobić z tą sytuacją wytworzoną w internecie i w kraju też.
Mam nadzieję, ze jest więcej osób, którzy również otrzymują przesyłki pocztowe internetem oraz poczta tradycyjną reklamy po przesłaniu odpowiedzi na anons o pracy.
Grzegorz Komsta
Przelotem
Przelotem
Posty: 228
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:25 am
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Public Relations i budowanie wizerunku

Post autor: Grzegorz Komsta »

Zawsze warto sprawdzić co to za "firma". Czasem to faktycznie tylko zbiórka danych do tworzenia baz, które można potem nieźle sprzedać.

Najlepszym wyjściem jest pójśc osobiście do tej firmy i sprawdzić wszystko - tylko wtedy będziemy mieć pewność.
Dom
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 09, 2005 8:03 am

Re: Public Relations i budowanie wizerunku

Post autor: Dom »

A myślałem, że temat nie ciekawy. Dzięki za odpowiedz i zainteresowanie się tematem. Oczywiście można i tak zrobić ale co zrobić z ogłoszeniami w internecie? Tam musisz wyrazić zgode na przetwarzanie danych osobowych bo inaczej nie założysz konta, nie otrzymasz odpowiedzi na złożoną ofertę chociaż i tak nie odpowiadają. Za to twoje dane osobowe mają i nimi obracają. Dzwoni do mnie pani lub pan i chce potwierdzenia moich danych osobowych. Gdy pytam dlaczego on posługuje się nimi i jak je zdobył to odpowiada, że to nie jest tajemnicą. Gdy pytam się o to bazę danych osobowych i gdzie jest rejestrowana to on nie wie.
Wszyscy, którzy nie podają swoich danych nie powinni otrzymywać żadnych CV czy innych informacji.
Co to jest, dobrze rozwijająca się firma zatrudni itd. Przyślij CV.
Kibel taki z za stodoły czyli VC należy jemu wysłać.
Bartosz Olszewski
Działa
Działa
Posty: 839
Rejestracja: pt gru 20, 2002 8:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Public Relations i budowanie wizerunku

Post autor: Bartosz Olszewski »

Osoba która nie odpowiada na CV przede wszystkim lekceważy. Choć czasami się nie dziwie jak jest napisane wołami "poszukujemy kucharzy - proszę wysyłać CV" a wysyłasz CV że jesteś kierowcą - może tak nie zrobiłeś, ale od razu zastrzegam że wtedy też by mi się nie chciało odpowiadać na CV.

Tak jak pisał pooprzednik należałoby sprawdzić co to za firma. Nie chodzi mi tu żeby biegać po sądach albo urzędach tylko na zasadzie otworzenia książki telefonicznej firm i zobaczyć czy ona tam widnieje. Sprawdzić może mają stronę internetową. Poszukać coś o niej. Wiadome że jak będzie napisane TVN poszukuje to nikt nie bedzie sprawdzał czy TVN istnieje czy mają numer telefonu itd.

Zauważ że nawet szanujące się strony internetowe, Gry-Online, CD-Action, CHIP(nawet jako newsman) wymagają CV. Uważam, że jest to obecnie podstawa, podobnie jak wydawanie listów referencyjnych nawet zwykłym newsmanom. Im to może się przydać poszukując pracy w innym portalu.
ODPOWIEDZ