Sposoby na pozycjonowanie lokalne

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
damtox
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 01, 2012 12:43 pm
Kontakt:

Sposoby na pozycjonowanie lokalne

Post autor: damtox »

Od około tygodnia Google wprowadziło wyniki lokalne, a więc jak pozycjonujemy stronę np. na frazę kredyty to np. w Warszawie mamy inne wyniki niż w Krakowie. Jak najlepiej pozycjonować stronę, aby spowodować, że pozycjonowana strona jest dobrze widziana nie tylko w Warszawie ale również w Krakowie. Czy w takim przypadku geolokalizacja adresów IP zaczyna mieć większe znaczenie?
Mareczek
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:19 am

Re: Sposoby na pozycjonowanie lokalne

Post autor: Mareczek »

Ogólnie nie ma co się pozycjonować "na frazę". Lepiej korzystać z wielu kanałów i generować szeroko pojęty RUCH. Można też skorzystać z wizytówek firmowych w Google i w ten sposób zaistnieć w wynikach wyszukiwania "lokalnie", a większy zasięg osiągać przez SEO.
Obrazek
Tak, geolokalizacja ma znaczenie, ostatnio dodatkowo utrudnili przez https
LivingHatred
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 12:21 pm
Kontakt:

Re: Sposoby na pozycjonowanie lokalne

Post autor: LivingHatred »

damtox pisze:Czy w takim przypadku geolokalizacja adresów IP zaczyna mieć większe znaczenie?
Z tego co wiem to nie. Znajomy ma firmę we Wrocławiu, strona stoi na IP hostingu w Niemczech a w wynikach wyszukiwania we Wrocku jest na pierwszym miejscu. W kontekście geolokalizacji bardziej chyba się liczy adres firmy i domena, niż hosting.
ODPOWIEDZ