pozycjonowanie a nazwy obrazków

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
leszektt

pozycjonowanie a nazwy obrazków

Post autor: leszektt »

Witam,
mam pytanie, czy to jak nazywam obrazki na stronie ma znaczenie dla wyszukiwarek?
Pozdrawiam.
Leszek
ardziej
Moderator
Kontakt:

Re: pozycjonowanie a nazwy obrazków

Post autor: ardziej »

Tak :wink:
zakręcony
Nowy
Nowy

Post autor: zakręcony »

tylko nie przesadź z tym wpisywaniem keywordów w alt'y

alty przy obrazkach służą do opisania obrazka, co on przedstawia dla osób, które korzystaja z przeglądarek tekstowych, czywiście sie to nagina, ale nie można przesadzić z tym ;)
gorylek
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Post autor: gorylek »

Nom. Może to doprowadzić do ciekawych sytuacji. Kolega dał dla obrazka opis "pierd***". W wynikach wyszukiwania jeżeli w tekście zawarty jest obrazek to zostanie wstawiony alt. Także kolega się lekko zdziwił jak w google po wyszukaniu swojej strony znalazł opis:

"Witam, jestem Michał pierd*** a to jest moje portfolio."
ardziej
Moderator
Kontakt:

Post autor: ardziej »

:-D :-D :-D
Brawa dla Googli
eurobrand

Post autor: eurobrand »

Tekst ALTernatywny* a nazwa pliku z obrazkiem to 2 różne rzeczy:)
Ten pierwszy się indeksuje i pozwala wypozycjonować stronę, ten drugi nie, aczkolwiek w pewnych sytuacjach też ma znaczenie

*Kiedyś w tekstowych przeglądarkach Unixowych tylko on się wyświetlał, więc był ważną informacją dla internautów, teraz głównie dla wyszukiwarek.

Bartek
Kurs pozycjonowania
LivingHatred
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: LivingHatred »

eurobrand pisze:Tekst ALTernatywny* a nazwa pliku z obrazkiem to 2 różne rzeczy:)
Ten pierwszy się indeksuje i pozwala wypozycjonować stronę, ten drugi nie, aczkolwiek w pewnych sytuacjach też ma znaczenie
Zawsze tak jest, czy tylko jak nie ma alt'a? Miałem kiedyś na stronie rysunek bez alt'a o nazwie "slowo-kluczowe.jpg", który po wpisaniu jego nazwy do przeglądarki pojawiał się na pierwszej stronie.
No... chyba że ktoś mi go zalinkował gdzieś z anchorem.
ODPOWIEDZ