Page Rank

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
ardziej
Moderator
Kontakt:

Page Rank

Post autor: ardziej »

Mam pytanie odnośnie "Page Rank "
Nie chodzi mi tu o jakąś stronę.
Każdy ma jakiś swój sposób na zwiększenie page ranku i chciał bym się dowiedzieć czy wy macie jakiś konkretny sposób na podniesienie Page Rank
Słyszałem, że jak będziemy dodawać linka do dokumentów PDF to po jakimś czasie wszystkie te pliki z komputerów będą wzmacniały naszą stronę???
Obalamy mita czy może to prawda?? :-D
Czekam na wasze odpowiedzi
może ktoś ma jakieś sposoby
Pozdro
:-D :!:
neeon
Nowy
Nowy
Kontakt:

Re: Page Rank

Post autor: neeon »

ja np sobie linkuje i tworze treść która zachęca do linkowanie mnie poprzez cytaty z moich stron i takie tam
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: Lexy »

Jeden ze sposobów to ten, o którym napisał neeon. Dobrze przy tym zwrócić uwagę na to jakie tytuły nadaje się swoim stronom, bo w przypadku linków naturalnych często są one zamieszczane w anchorach.

Innym sposobem jest tradycyjna wymiana linkami, niekoniecznie wzajemna (A <-> B).

Dobrze jest docenić wartość mocnych katalogów. Tu polecam m.in. katalog onetu, wp i http://kataloog.info/, którego fanką jestem od dawna ;-)

Kolejnym sposobem jest tworzenie zaplecza. W tym przypadku uważam, że dobrze jest podejść do niego nie tylko jako miejsce do zamieszczenia linka, gdyż z zaplecza można naprawdę sporo zyskać:

- ruch na zapleczu przyniesie ruch na podlinkowanej stronie pozycjonowanej, w najlepszym przypadku będziesz mógł zarabiać na reklamie na nim;
- jeśli np. jesteś w trakcie przygotowywania strony docelowej, możesz stworzyć ciekawe zaplecze i zamieścić na nim formularz subskrypcji, w którym najpierw będziesz informował o newsach na zapleczu, a potem od razu zareklamujesz stronę docelową; przy okazji aby zachęcić do zapisywania się, możesz w zamian zaoferować jakiegoś darmowego ebooka czy też swoje opracowanie jakiegoś zagadnienia;
- koniecznie na zapleczu zainstaluj jakieś statystyki wyłapujące słowa kluczowe, po których wpisaniu w Google nastąpiło wejście. Jeśli zaplecze będzie tematycznie powiązane ze stroną pozycjonowaną, wyłapiesz dzięki temu niszowe frazy i zagadnienia najczęściej wyszukiwane, które niekoniecznie udałoby Ci się wyłapać na etapie dobierania słów kluczowych do strony pozycjonowanej;
- ostatecznie może się okazać, że pomysł wykorzystany na zapleczu będzie na tyle dobry, że rozwiniesz na nim rozbudowany portal ;-) a to kolejne korzyści dla Ciebie.
ardziej
Moderator
Kontakt:

Post autor: ardziej »

Wszystko to na pewno podniesie moją pozycję w Google.
Ale co do samego PR na pewno coś te rady pomogą w podniesieniu PR
Dlaczego mi chodzi o PR
Co prawda jest to tylko "Cyferki" nadawane przez Google boty
Ale czasem potrzebuje PR aby móc się wymieniając linkami z innymi stronami i nie które katalogi też potrzebują jakiegoś PR
Dzięki za rady jeszcze raz
może jeszcze jakieś pomysły :?: :-D :?: :?: :-D
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

PR zyskasz dzięki linkom ;-) a więc wykorzystując wszystkie podane tu sposoby. Jeśli masz zaplecze, masz kolejne miejsce do wstawiania linków z wymiany. Im jest ono lepsze, tym więcej zainteresowanych taką wymianą.
neeon
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: neeon »

co do dobrych katalogów , warto też dodać do

http://www.katalog.e-gratka.info/

przez przypadek jest mój :)

a co do samego PR linki , linki i jeszcze raz linki , im mocniejsze tym lepiej , ale ilością też można nadgonić
cnapan

Post autor: cnapan »

A czy mozna dostać bana na sam PR ?
Bo moja stronka jest w sieci już dłuższy czas, pięknie zaindeskowana przez google, ale PR jest ciągle 0.

Jest taka możliwość ?
mi_chal

Post autor: mi_chal »

cnapan pisze:A czy mozna dostać bana na sam PR ?
Bo moja stronka jest w sieci już dłuższy czas, pięknie zaindeskowana przez google, ale PR jest ciągle 0.
A promowałeś ją w jakikolwiek sposób?
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Skoro jest zaindeksowana to znaczy, że nie ma bana. A PR może być obniżony lub wyzerowany za ewentualne przegięcia.
ODPOWIEDZ