uczenie się pozycjonowania

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
papuga

uczenie się pozycjonowania

Post autor: papuga »

Witam wszystkich Forumowiczów :)
mam do Was pytanie - jako do ekspertów. Powstaje właśnie moja strona z biżuterią, jaką wykonuję. Dowiedziałam się, że jeśli chcę, aby była ona często odwiedzana - potrzebna jest widoczność w google. Myślę o tym ,aby samodzielnie zająć się tą kwestią. Jak myślicie- ile czasu może mi zająć coś takiego? Dodam, że szybko się uczę :) Czy pół roku wystarczy? Podjęłam już pierwsze kroki - zaczęłam przeglądać strony o pozycjonowaniu. Najpierw, aby wogóle zorientować się, z czym mam do czynienia, zajrzałam do słownika SEO/SEM, pierwszy w google był ten - http://www.isf.pl/ - myślicie, że jest dobry? Znalazłam też forum - http://www.forum.optymalizacja.com/ - tutaj myślę, że wiele się nauczę, znacie może inne takie fora? Wydaje mi się, że czytanie, jak inni to robią, może mnie wiele nauczyć. W necie roi się od blogów o tej tematyce - ale do tej wiedzy podchodzę sceptycznie. Może znacie "kompetentne" blogi, które faktycznie mogą czegoś nauczyć?
Zastanawiam się też nad książkami - czy warto? Słyszałam, że zawarta w nich wiedza często jest przestarzała :/
Czy możecie podesłać mi parę stron, z których dowiem się czegoś pożytecznego o pozycjonowaniu stron?
pozdrawiam

Może macie jeszcze inne pomysły, skąd czerpać wiedzę?
neeon
Nowy
Nowy
Kontakt:

Re: uczenie się pozycjonowania

Post autor: neeon »

cześć Papuga ,
ktoś kiedyś napisał .. pozycjonowanie nie jest dla wszystkich ..

a co do samej nauki , różnie to bywa jak będziesz się uczył bardzo intensywnie to podstawy złapiesz w 3 , 4 miesiąca , potem zaczynają się schody :)

uczysz się cały czas . zdobywasz doświadczenie praktyczne , testujesz to co ci się w głowie wykluje i tak w kółko :)

ale to jest bardzo fajna sprawa , ja zacząłem z głupoty bawić się i jakoś zaskoczyło

a co do samego pozycjonowania , sprawa jest prosta zdobywasz linki :)
ardziej
Moderator
Kontakt:

Post autor: ardziej »

SEO niestety zajmuje duzo czasu.
Sama Nauka to sie rozwija wraz z twoja wiedza w trakcie pozycjonowania strony.
Musisz byc cierpliwy bo mnie napoczatku denerwowaly robty google,
Pamietaj badz CIERPLIWY! :-D
papuga

Myślę, że pozycjonowanie, tak jak każda inna dziedzina, wymaga czasu i praktykowania. Ardziej, cierpliwość to moje drugie imię :)
Neeon, napisałeś, że "ktoś kiedyś napisał .. pozycjonowanie nie jest dla wszystkich .. " - jeśli nie mam zamiłowań informatycznych, to czy warto więc za to się zabierać? Nie chcę też porywać się z motyką na słońce

:oops:
gorylek
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Post autor: gorylek »

Zmniejsz avatar.
neeon
Nowy
Nowy
Kontakt:

Nie chcę też porywać się z motyką na słońce
nie jeden się porwał i źle na tym nie wyszedł

jak chcesz to mogę podać listę blogów które warto poczytać na początek
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: Lexy »

papuga, musisz pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności powinnaś się skupić na dość szczegółowych frazach, a nie na samym słowie "biżuteria", więc nie celuj od razu w te najbardziej konkurencyjne słowa, aby się nie zniechęcać. Początki mogą nie być łatwe, ale od czegoś trzeba zacząć :) i zajmując się tym samodzielnie (zamiast zlecać) nic tak naprawdę nie tracisz.

Jeśli chodzi o źródła informacji, książki zazwyczaj są pisane przez osoby cenione w branży i mimo tego, że nie wszystkie informacje w nich są aktualne, warto od nich zacząć. Po prostu tylko one zawierają zbiór informacji o pozycjonowaniu, a główne zasady są zazwyczaj te same.

W przypadku blogów wygląda to trochę inaczej i lepiej zacząć od tych kilkuletnich pisanych przez osoby długo siedzące w tym temacie, niż od tych, które dopiero co powstały. Nie chcę oczywiście generalizować, ale często świeże blogi są pisane przez osoby początkujące. W tym przypadku polecam w pierwszej kolejności http://www.sprawnymarketing.pl/ który porusza nie tylko tematykę SEO.

A co do forum... sama pamiętam jak ciężko było się przekopać przez tyle postów, więc jak spotkasz się z nowym dla Ciebie zagadnieniem, poszukaj go wśród starych postów, żeby przypadkiem nie spytać po raz 10. o to samo ;-) a poza tym śledź głównie najnowsze informacje.

Podstawy pozycjonowania same w sobie nie są trudne, ale "diabeł tkwi w szczegółach", więc pozostaje mi życzyć powodzenia :)
papuga

Neeon - możesz wysłać mi listę blogów, chętnie poczytam :)
Lexy - dzięki za stronę. Pisałaś też, że warto zajrzeć też do książek - możesz mi jakąś polecić?
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Oczywiście ;-) Jedna z nich to książka jednej z osób ze Sprawnego Marketingu - http://www.sprawnymarketing.pl/ksiazka/ Pozycjonowanie to co prawda nie jej główny temat, ale jeśli dopiero zaczynasz to najlepiej właśnie od ogólnych informacji zawartych w niej. Jak opanujesz podstawy (nie wiem ile teraz już wiesz na ten temat), warto zabrać się za lekturę bardziej szczegółową - http://helion.pl/ksiazki/pozopt.htm - której współautorem jest administrator forum PiO.

Wg mnie taki zestaw książek wystarczy na początek. Wiedzę zaktualizujesz w Internecie ;-)

Czytałam jeszcze kilka książek na temat pozycjonowania, ale albo zawierają one mniej informacji niż te wspomniane, albo jest w nich za dużo tzw. lania wody.
papuga

"(nie wiem ile teraz już wiesz na ten temat)" - jeszcze baardzo mało :) Dzięki za nakierowanie mnie na książki. W tym gąszczu informacji naprawdę nie jest łatwo znaleźć coś, co mogłoby się przydać, zwłaszcza, gdy nie zna się tematu. Tym bardziej, że napisałaś o "laniu wody" w wielu z nich. :-D
neeon
Nowy
Nowy
Kontakt:

o lexy widzę że przez skromność zapomniałaś dodać swój blog :)

tu masz link do rozmowy na temat seo blogów :

http://www.forum.optymalizacja.com/inde ... =blogi+seo

znajdziesz tu wszystkie coś znaczące blogi o seo
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

neeon, chciałam pozostawić jego ocenę użytkownikom ;-)
papuga

:-D
thx za listę blogów
bloga Lexy przeczytam w pierwszej kolejności ;p
papuga

moi drodzy, zaczęłam czytać bloga Lexy - bardzo podoba mi się forma przekazu - czysta i przejrzysta. Przeczytałam artykuł pt "Samodzielne pozycjonowanie" - niby krótki, ale dowiedziałam się z niego wiele. Jako początkująca polecam innym "zielonym". Lexy - dzięki za bloga :-D
..wracam do lektury...
neeon
Nowy
Nowy
Kontakt:

no lexy czerwień się teraz jak już cie tak chwalą
ODPOWIEDZ