filtry google a liczba dodawanych linkówWszystko co chcesz w

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
raist

filtry google a liczba dodawanych linkówWszystko co chcesz w

Post autor: raist »

Witam :)

1.Jestem początkującym webamsterem i od nie dawna próbuje pozycjonować moją stonkę. Na początku była ona dość wysoko 4 miejsce (dodawałem sporadycznie jakie linki w katalogach). Później miałem przerwe ok miesiąca kiedy nie miałem czasu się zając serwisem i po powrocie stronka jest poniżej 300 lub 500 na hasłach związanych z nią. Czy możliwe że Google założyło filtr?

2.Dalej mam pytanie ile ok wpisów należy dodawać by nie przesadzić? Widziałem w informacjach dla webmasterów w panelu google, że taka praktyka nie jest polecana? Znaczy to że nie wolno tego robić? Bo chyba dodawanie do katalogów do odpowedniej kategorii to jest wpożatku?

3.Wyczytałem gdzieś na jakimś portalu o pozycjonowaniu, że jak się doda raz sporo linków a poźniej nic to stronki spadaja i to niezależnie od PG to prawda? Moja stronka ma PG 2 a jest poniżej 300... Czego to może być wina? Dodam, że nie używam żadnych automatycznych pozycjonerów ani botów.

Przepraszam jeśli juz gdzieś są odpowiedzi na te pytania ale za dużo tu tematów i odpowiedzi by wszystko wyłapać od razu także będę wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Re: filtry google a liczba dodawanych linkówWszystko co chcesz w

Post autor: Lexy »

Bez adresu strony raczej nikt nie będzie Ci w stanie pomóc, aczkolwiek tak dalekie pozycje mogą oznaczać filtr. Początkowe wysokie pozycje mogły być spowodowane FSB (Fresh Site Bonus), czyli bonusem od Google za nową stronę. FSB działa w ten sposób, że jeśli strona jest linkowana z odpowiednim natężeniem, pozycje pozostają. Jeśli Ci się to nie uda, Google uzna, że stronie jednak nie należą się tak wysokie pozycje i przesunie je na takie, które uważa za odpowiednie. Dlatego też często zakończenie okresu FSB jest mylone z filtrem, chociaż w tym przypadku spadły one za bardzo.

To jednak tylko moje domysły. Jak podasz adres to sprawdzę go i wtedy może dojdziemy do jakichś konkretnych wniosków.
Bo chyba dodawanie do katalogów do odpowedniej kategorii to jest wpożatku?
I właśnie dlatego nie powinno się ustalać ich konkretnej liczby. Google toleruje wyłącznie linki naturalne, a dodawanie strony do jak największej liczby katalogów właśnie po to, aby manipulować jej pozycją, jest niezgodne z ich wytycznymi. Jeśli w jakiś sposób Google wykryje, że starasz się manipulować pozycją, nakłada filtr będący ostrzeżeniem dla Ciebie. Filtry z czasem mijają, ale trzeba wiedzieć jak się zachować po ich otrzymaniu.
jak się doda raz sporo linków a poźniej nic to stronki spadaja i to niezależnie od PG to prawda?
Prawda i to jest również bardzo widoczne w WP (korzystającym z Netsprint). Jeśli na jakiś czas przestaniesz linkować stronę to szybciej spadnie w Netsprincie niż w Google, ale również szybciej poprawi pozycję po ponownym podlinkowaniu strony.
raist

strona ktora pozycjonuje to:
http://www.warhammeronline.com.pl

bede wdziczny za pomoc :)

Czy znasz może jakieś poradniki jak sie zachować jeśli jest to filtr lub jak sparwdzić czy to filtr?
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Widzę, że forum w subdomenie trzyma się bardzo dobrze na główną frazę. Strona ma stanowczo za mało linków - sprawdź na http://www.linkvendor.com/seo-tools/dom ... arity.html
18 Backlinks from 12 Domains found according to Yahoo
PageRanks: 1xPR52xPR31xPR21xPR0
LinkStrength: 2.23
Od dzisiaj mamy nową zdecydowanie bardziej porfesjonalnie wyglądającą domene :)
Jaka była wcześniejsza domena i czy ustawiłeś z niej przekierowanie 301 na nową? Jeśli nie to zrób to jak najszybciej.
Czy znasz może jakieś poradniki jak sie zachować jeśli jest to filtr
Przede wszystkim nie reagować zbyt nerwowo i nie przestawać linkować od razu. Powinno się nadal linkować stronę koniecznie ze zróżnicowanymi anchorami, aby pokazać, że dotychczasowy przyrost linków był naturalny.
raist

Ale podejrzewasz, że to może być filtr? Bo czy to że forum jest wysoko a jest to poddomena nie sugeruje że to za malo linków?

Co do filtrów to rozumiem, że dodawać spokojnie po kilka linków dziennie (wkońcu zejdzie?) a co do anchorów to jak mam je wybierać różne? bo wpisy daje zawsze podobne? Czy to może być powód?

A to, że strona z PG2 jest tak nisko to nie oznacza ze jest na 100% filtr? samo PG nie decyduje o pozycji?

i jeszcze jedno pytanie... czy moga byc problemy jesli uzywalbym programow do sparwdzania pozycji w google takich jak Free Google Monitor?

Na jakiej podstawie mam pozycjonować hasła? chodzi o tytul jaki podaje w katallogu strony o keywordy o co dokładnie? Wszędzie pisze się że najlepiej pozycjonować różne hasła... ale nigdzie nie piszą o co dokładnie chodzi? Mam dodawać stronkę do różnych kategorii za każdym razem inny opis i inny tytuł?
Ostatnio zmieniony sob sie 16, 2008 12:15 pm przez raist, łącznie zmieniany 1 raz.
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

samo PG nie decyduje o pozycji?
Po 1. nie PG tylko PR, a po 2. to jeden z kilkuset czynników mających wpływ na pozycję. Ja traktuję PR jako wyznacznik tego jak dobrze podlinkowana jest strona, ale nie jest to dla mnie najważniejsze.

Napisz co z przekierowaniem ze starej domeny, bo to może mieć z tym związek.
raist

Dopiero teraz dodałem redirecta. Wskazywała na doemne którą jakiś czas temu przestałem opłacać.

A mógłbyś jeszcze napisać jak pozycjonować różne anchory? chodzi o różne wpisy w katalogach?

Zastanawia mnie ponadto skoro mam niby 12 linków to czemu PR wynosi 2?
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Dopiero teraz dodałem redirecta.
301 w .htaccess?

PR nie jest zależny od liczby linków tylko głównie od tego jaki PR mają strony, które do Ciebie linkują. Wystarczy 1 mocny link aby uzyskać nawet PR=5, a możesz mieć 100 linków o niskim PR i zostać przy 1 albo 2.
A mógłbyś jeszcze napisać jak pozycjonować różne anchory? chodzi o różne wpisy w katalogach?
Tak, ale nie skupiaj się na katalogach tylko na dobrych stronach tematycznych.
raist

Ok dzieki wielkie za pomoc :)

nie, dodałem zwykłą stronke php z redirectem. Powinno być inaczej? Sorki, że tak pytam ale dopiero zaczynam.
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Wszystko OK, chciałam się tylko upewnić czy przypadkiem nie zrobiłeś przekierowania w metach 301 można ustawić zarówno w .htaccess jak i bezpośrednio w pliku .php.
ODPOWIEDZ