Zmiana ustawień meta tag.

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
konik

Zmiana ustawień meta tag.

Post autor: konik »

Witam. Ostatnio napisałem stronę w HTML'u. Wpisałem ją do paru katalogów, no i oczywiście zgłosiłem do google i innych wyszukiwarek w tym wp. Strona po pewnym czasie od zaindeksowania przeszła "remont" (treść), ale co za tym idzie zmienione zostały również meta tagi. Problem polega na tym, że tagi takie jak np. <meta name="description" content="treść..."> nie są aktualizowane w przeglądarkach. Tzn. na wp mam 'opis' strony taki jak był przed remontem, na google to istnieją nawet 2 "różne wersje" mej strony w wynikach wyszukiwania tzn. ze starym opisem i z opisem wziętym z treści strony głównej. Pojawiają się one w zależności od wpisywanych fraz wyrazów... raz tak, raz tak. Dodam jeszcze że jednak nie wszystkie po kliknięciu otwierają tą właściwą "prawidłową" odsłonę strony. Czyżby pierwsza odsłona strony był zapisywana gdzieś na innym serwerze google? Więc co mogę zrobić by ujednolicić wszędzie poprawny opis strony?
lucider
Nowy
Nowy

Re: Zmiana ustawień meta tag.

Post autor: lucider »

Przede wszystkim poczekać oraz zacząć pozycjonować stronę aktualną.
konik

Na razie zapisałem się do systemu wymiany linków. Dziś weszłem do narzędzia dla webmasterów google, i tam odszukałem informacje kiedy ostatni raz Googlebot był na mojej stronie. Okazało się, że było to w dniu 06-08-2008. Czy długo trzeba czekać aby robot znów odwiedził moją stronę i ją 'zaktualizował'?
lucider
Nowy
Nowy

Z tego co pamiętam domyślnie - ok. 3 tygodnie, ale można to ustawić w robots.txt. Poza tym zamiast ufać systemom wymiany linków spróbuj ręcznie się pomęczyć, wtedy robot przyjdzie szybciej.
konik

ręcznie czyli chodzi o tzw. wymiane linków między stronami podobnymi tematycznie czy chodzi o dodawanie do katalogów?
lucider
Nowy
Nowy

Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: Lexy »

nie są aktualizowane w przeglądarkach
W wyszukiwarkach.
na wp mam 'opis' strony taki jak był przed remontem
Czy dodawałeś stronę płatnie do WP? Ja po większych zmianach aktualizuję płatnie wszystkie dane i wtedy są zmieniane w ciągu doby.
na google to istnieją nawet 2 "różne wersje" mej strony w wynikach wyszukiwania tzn. ze starym opisem i z opisem wziętym z treści strony głównej
Opis w Google zależny jest od zapytania. Jeśli wyszukiwana fraza znajduje się w opisie w metatagach to właśnie ten opis zostanie wyświetlony. Jeśli znajduje się jednak dopiero gdzieś w treści strony, do opisu zostanie pobrany jej fragment. Dzieje się tak dlatego, aby wyniki wyszukiwania jak najlepiej dopasować do zapytania. Jest jeszcze jeden przypadek - jeśli stronę masz dodaną do katalogu DMOZ to Google może wyświetlać opis z niego, tyle że w tym przypadku masz nad tym kontrolę i możesz w metatagach dopisać, aby Google w ogóle nie brało pod uwagę opisu z DMOZa.
nie wszystkie po kliknięciu otwierają tą właściwą "prawidłową" odsłonę strony
Nie rozumiem co masz na myśli.
Na razie zapisałem się do systemu wymiany linków.
Po 1. - do systemu wymiany linków stałych czy rotacyjnych? SWL'e to jedno z najgorszych rozwiązań, jakie można zastosować dla młodych stron tym bardziej, jeśli są rotacyjne. Systemy mogą posłużyć jedynie jako "dopalacz" stanowiąc ok. 10% wszystkich backlinków.
Po 2. - nigdy przenigdy nie podpinaj do systemu strony pozycjonowanej. Nie wiem czy tak zrobiłeś, więc napisz czy linki systemowe wyświetlają się na pozycjonowanej stronie albo w obrębie tej samej domeny.
Czy długo trzeba czekać aby robot znów odwiedził moją stronę i ją 'zaktualizował'?
To zależy od tego jak często roboty będą odsyłane na nią z innych stron. Indeksację możesz przyspieszyć dodając mapę strony do narzędzi webmastera i wykorzystując pingowanie - to właśnie dzięki niemu strony na WordPressie są w mgnieniu oka indeksowane, np. w ciągu kilku minut od pojawienia się nowego wpisu.
Jeśli chodzi o artykuł podany przez lucidera to przejrzałam go jedynie dość pobieżnie i mam kilka drobnych zastrzeżeń:
- "Dodawać stronę nie więcej niż do 20-30 katalogów dziennie" - lepiej nie określać konkretnej liczby i w pierwszym miesiącu dodać tylko do kilku/kilkunastu najlepszych. Niech strona posiedzi sobie trochę w indeksie, zadomowi się tam i dopiero wtedy zacznij systematycznie ją linkować. Nie idź na ilość tylko na jakość. Zacznij od takich katalogów jak: DMOZ, katalogi Onetu i WP, www.gwiazdor.pl, www.katalog.gery.pl, www.webwweb.pl i www.kataloog.info.
- "W przypadku Google, możesz to sprawdzić wpisując w pole wyszukiwania: site:adres_strony" - adres strony wpisuj zawsze bez "www", bo Google mogło zaindeksować różne wersje i w ten sposób sprawdzisz wszystkie podstrony.
- "W celu indeksacji strony, umieść <META name=”Robots” content=”index,follow”> " - ten metatag jest zbędny, ponieważ takie są domyślne ustawienia. Ja go jednak stosuję z przyzwyczajenia.
- "Używaj nagłówków! <h1>-<h6> ma to duże znaczenie dla pozycjonowanych fraz" - przy czym h1 tylko raz jako główny tytuł strony.
- "SEO – (ang. Search Engine Optimization) – inaczej pozycjonowanie" - dokładnie to SEO oznacza optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek, ale w Polsce przyjęło się ogólnie, że pojęciem tym określa się pozycjonowanie.
Ogólnie artykuł ciekawy i przydatny, tak więc staraj się zastosować do wskazówek z niego.
konik

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz ale byłem poza domem parę dni. Co do systemu wymiany linków to zapisałem się do linkme.pl Czy jest to dobre rozwiązanie? Czy może lepiej przejść do innego?
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: Lexy »

Linkme jest OK, ale żadnego systemu nie powinno się używać dla nowej strony. To najgorsze, przez co można się na długo wkopać.
ODPOWIEDZ