Jakie działania PR podejmujemy?

Forum, gdzie dyskusje toczą się na tematy z zakresu Public Relations, kontaktów właścicieli stron WWW z mediami oraz o budowaniu wizerunku serwisów internetowych w sieci.
BartłomiejJ
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 10:56 am
Kontakt:

Jakie działania PR podejmujemy?

Post autor: BartłomiejJ »

Witam

Nawiazując do tematyki forum, może spróbujmy pochwalić się, jakie działania PRowe (ale tylko z zakresu public relations) podejmujemy z naszymi witrynami.

Rzucam pierwszy pomysł - współpraca na bazie CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Podejmując współpracę z fundacjami, organizacjami zajmującym isię działalnością non-profit, można jednoczęsnie budowac wizerunek swojej własnej firmy.
Tą drogą podjęliśmy współpracę z fundacją św. Mikołaja, która realizuje świetny program "Mama w pracy" (pewnie spotkaliście się w swoich miastach na billboardach) oraz z Kidprotect - to drugie jest tym istotniejsze, z racji branży w jakiej działam.

Swoją drogą - nawiam do CSR.

Kto następny coś ciekawego może podrzucić?
Pozdrowienia
Dawid Kulbaka
Administrator
Posty: 951
Rejestracja: śr cze 05, 2002 9:48 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jakie działania PR podejmujemy?

Post autor: Dawid Kulbaka »

Na takim podobnej podstawie Webinside wraz z Arbomedią organizują kampanię reklamową dla Amnesty International, którą możecie zobaczyć. jest to dość kreatywna kampania - oglądany serwis widać za kratami, co daje dość wymowny efekt. Ale to raczej tak na boku, nie nastawiałem się na działalność tego typu by polepszyć wizerunek serwisu.

W przypadku serwerów powszechny stał się sponsoring. W wypadku Lap.pl cyt. "dostarczamy serwer dla Poznańskiej Grupy Kolarskiej CROSS COUNTRY MTB Poznań wspierając jednocześnie amatorów sztuki kolarstwa" oraz kilka innych instytucji, które są wypisane na stronie. To jest już jakiś model PR, którym można wszem i wobec się chwalić.

Jeśli chodzi o Webinside to informacje prasowe dla mediów, wywiady. Swego czasu stale byliśmy obecni w magazynie TVN24- Internet24.

Dla WI to i tak idzie w drugą stronę - to inne podmioty, jak firmy i inne serwisy WWW zabiegają o to, by u nas ukazała się informacja na dany temat. Jest to dość interesujące - widać coraz więcej rzetelności i profesjonalizmu w notkach i kontakcie z nowymi na przykład graczami na rynku. Widać z miesiąca na miesiąc, że internetowy PR staje się szalenie istotny :)
Stan
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 01, 2007 4:34 pm

Re: Jakie działania PR podejmujemy?

Post autor: Stan »

Dla AI pisac to nawet przyjemnosc, lepsze to nie udzielac sie w portalach o antykoncepcji...
ODPOWIEDZ