[dyskusja] forma grzecznościowa?

Forum, gdzie dyskusje toczą się na tematy z zakresu Public Relations, kontaktów właścicieli stron WWW z mediami oraz o budowaniu wizerunku serwisów internetowych w sieci.
Piotr L.
Nowy
Nowy
Kontakt:

[dyskusja] forma grzecznościowa?

Post autor: Piotr L. »

Witam, mam do was pytanie - czy i w jaki sposób powinno być skonstruowane portfolio/strona firmowa? Czy powinno się zwracać do klientów na per Pani czy na per Ty? Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

Z doświadczenia wiem (teksty na mojej stronie zmieniały się juz kilkakrotnie) że bardziej (wiecej ofeert) dostawałem od ludzi, kiedy teksty na stronie były w formie osobowej na per Ty. Ale być może to tylko kwestia przypadku??

czekam na wasze odpowiedzi.
calmato
Nowy
Nowy

Re: [dyskusja] forma grzecznościowa?

Post autor: calmato »

moim zdaniem pisac forma bezosobowa...
Krzysztof Aszkiełowicz
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Aszkiełowicz »

Zgadzam się z wypowiedzią przedmówcy.
W takich sprawach należy używac tylko formy bezosobowej.
artifact
Nowy
Nowy

Post autor: artifact »

Hmmm, faktycznie forma bezosobowa jest sprytna, neutralna i bezpieczna. Ale od formy 'per Ty' chyba postawiłbym bardziej na 'per Pan, Państwo'.
Ale najlepiej jednak bezosobowo ;)
Piotr L.
Nowy
Nowy
Kontakt:

No tak, tyle ze forma bezosobowa - czasami nie daje mozlwiosci wyrażenia się jasno.

Swoją drogą - czy dla grupy docelowej - 17-25 lat - jak oceniacie teksty na stronie www.lamek-design.tk ? Czy choć troszke zachecają? (nie patrzcie jak profesjonalisci - tylko jak osoba - laik kotra chce zamowic www)
budek vel. fu3ak
Przelotem
Przelotem

Post autor: budek vel. fu3ak »

Lamek pisze: (nie patrzcie jak profesjonalisci - tylko jak osoba - laik kotra chce zamowic www)
mówisz o osobach w wieku 17-25 które chcą zamówić stronę?? 8O
Piotr L.
Nowy
Nowy
Kontakt:

fu3ak pisze: mówisz o osobach w wieku 17-25 które chcą zamówić stronę?? 8O

Tak, nie wiem co Cię szokuje ? Wlasnie osoby w tym przedziale wiekowym, "zamawiają" u nas strony.
'zamwaiają" - ponieważ są posrednikami, czasami polecaja nas znajomym itp. A czy myslisz ze osoby w tm wieku nie moga zamowic stronki? I tak sobie mysle, ze raczej jak taka grupa korzxysta z naszych uslug - to powinna byc taka forma :)
Krzysztof Gaudy
Nowy
Nowy
Kontakt:

17-25?

Post autor: Krzysztof Gaudy »

Witam !

Ja też jestem bardzo zdziwiony liczbą 17-25 lat i zapewniam Cię, że nie jest to dla Ciebie idealny klient, którego poszukujesz bo jakiego 17-19lataka stać, aby zakupić stronę za 500PLN powiedzmy. I po co miałby to robić?? Dla mnie ten przedział wiekowy jest... bez żadnego sensu.
Co do formy - od kilku dni używam per Ty, zobaczymy jak będzie z zainteresowaniem. Chce zrobić statystyki, która forma będzie lepsza - potestuje z miesiąc per Ty, potem przejdę na formalną "Pan, Państwo".
Ukasz
Kontakt:

Post autor: Ukasz »

Moim zdaniem, jezeli grupa docelowa jest przedzial < 25 to stosowanie formy "per Ty" jest odpowiedniejsze a jezeli > 25 to stosowalbym forme grzecznosciowa
Grzegorz Komsta
Przelotem
Przelotem
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Komsta »

to zależy co kto lubi. Niektórzy wolą jak jest pisane na per Pan, a inni na Ty. A najlepeij to unikać takich zwrotów i pisać bezosobowo.
ODPOWIEDZ