nietypowe działania gazety

Forum, gdzie dyskusje toczą się na tematy z zakresu Public Relations, kontaktów właścicieli stron WWW z mediami oraz o budowaniu wizerunku serwisów internetowych w sieci.
damiano80
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 13, 2007 4:09 pm

nietypowe działania gazety

Post autor: damiano80 »

Witam,

Ostatnio zastanawiałem się jak dotrzeć do tysięcy uzytkowników Internetu... bannery i inne formaty reklamowe umieszczone na najpopularniejszych stronach, odnośniki na blogach, dzięki którym pozycjonowanie w googlach będzie dla mnie korzystne, silna kampania medialna... nic!

Genialną okazała się inicjatywa http://odnowa.gazeta.pl/

Wystarczy, że dajesz swoim użytkownikom wrażenie interaktywności, kusisz ich intratna wygraną w konkursie, zapewniasz, że cała kampania reklamowa zależy właśnie od nich a oni w dowód wdzięczności zachwalają, szepcą i dyskutują na temat Twojego portalu dosłownie wszędzie.

Pomysłodawcy należy się grono nagród!

Rozbił mnie totalnie... Dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?
koziolek
Przelotem
Przelotem
Posty: 387
Rejestracja: sob paź 21, 2006 10:07 pm
Kontakt:

Re: nietypowe działania gazety

Post autor: koziolek »

Fajna sprawa. Rzeczywiście ciekawe podejście do problemu.
Odpowiedź na twoje pytanie:
Do tego typu akcji potrzeba dość dużych funduszy. Szczególnie iż zgodnie z prawem MUSISZ kogoś wylosować. Jednocześnie nikt nie zamieści banera jeżeli nagroda będzie za niska. Co jeżeli akcja nie wypali? Poza tym musisz posiadać mocne zaplecze sprzętowe. Należy sprawdzać czy ludzie umieścili banery i czy rzeczywiście reklamują serwis czy też tylko zarejestrowali się i czekają na kasę. Technicznie wymagający problem.
Allen
Nowy
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 15, 2004 5:05 pm
Kontakt:

Re: nietypowe działania gazety

Post autor: Allen »

damiano80 pisze:Dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?

PLUS wpadł, tylko ma słaby PR w swoich szeregach...

I masa innych przedsiębiorstw, tylko, że te akcje były małoznaczące i kierowane do grona wewnętrznego, a nie zewnętrznego. Nie miały takiego przebicia, i jak mniemam gdyby nie brzęczyk o "społecznościach" ta kampania też mogłaby się okazać klapą.

Poza tym, jest już na forum wątek o tym:
- http://forum.webinside.pl/viewtopic.php?t=10632


Swoją drogą, tak się zastanawiam. Wczoraj widziałem w W-wie, na jednej z ulic, Billboard Gazety reklamujący akcję. Ciekaw jestem, czy Gazeta odważy się wykorzystać tworzone billboardy nie tylko w sieci, ale przede wszystkim outdoor, z podpisem autora?

3x większy sukces. - Dlaczego? A ty nie pochwaliłbyś się znajomym, że billboard Twojego autorstwa wisi gdzieś na ulicy, w centrum miasta - 8x6m? I wydałeś na to 0zł (nie licząc opłaty za łącze internetowe, z któego tak czy inaczej korzystasz) :D
damiano80
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 13, 2007 4:09 pm

Re: nietypowe działania gazety

Post autor: damiano80 »

faktycznie umknął mi gdzieś ten PLUS...

Co nie oznacza, że ta akcja i tak okazała się nie lada sukcesem. Ja wciąż jestem pełen podziwu. Odpowiedni rozmach, trafia niemalże do wszystkich internetowych grup docelowych...

A propos billboardu - masz rację :)
ODPOWIEDZ