Cloud Computing dla e-biznesu

Wsparcie dla funkcjonowania e-biznesu, czyli programy, budowa i zasady działania programów niezbędnych w prowadzeniu e-handlu oraz samych stron WWW (systemy mailingowe, autorespondery, systemy CMS).

Grzegosz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 12, 2011 9:33 am
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Cloud Computing dla e-biznesu

Post autor: Grzegosz »

Witam wszystkich! Chmura obliczeniowa to od jakiegoś czasu dość popularne pojęcie, na które można trafić w najróżniejszych informacjach z branży IT. Jak jest z tym w praktyce? Zwłaszcza pod kątem biznesu w internecie... Cloud computing jest polecany dla takiej działalności, głównie ze względu na swoją elastyczność w doborze parametrów. Korzystacie z takich rozwiązań?
technics
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 17, 2012 2:03 pm

Re: Cloud Computing dla e-biznesu

Post autor: technics »

Wg mnie główne zalety takiego rozwiązania dla firm to znaczne obniżenie kosztów - możliwe jest posiadanie porządnego firmowego zaplecza informatycznego bez konieczności inwestycji. Nie trzeba się martwić o wynagrodzenie, lokal, sprzęt, jego zabezpieczenie, szybką reakcję w przypadku awarii itd. Minus to nowość tej technologii - potencjalni odbiorcy jeszcze nie ufają cloud computingowi, co może wynikać z braku doświadczeń.
Osobiście na razie stosuję chmurę tylko do prywatnych celów ale jeden z moich znajomych bardzo sobie to ceni w firmie. Ma natychmiastowy dostęp do masy plików hostowanych na zagranicznym serwerze, skąd można od ręki wystawić je klientowi. Dodatkowo mnóstwo firm monitoruje projekty przez Google Docs, co znacznie usprawnia przebieg procesu.
magmagiq
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 17, 2009 2:37 pm
Kontakt:

Re: Cloud Computing dla e-biznesu

Post autor: magmagiq »

Osobiście korzystam z takich rozwiązań. Widzę, że temat jest dosyć stary, jednak jak widać, cloud computing obrósł w siłę i jest już oferowany przez takich gigantów jak Google, Amazon, Alibaba i inne.
ODPOWIEDZ