Czy mogę pójść na Policję w sprawie Click Fraud?

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
piter_piter

Czy mogę pójść na Policję w sprawie Click Fraud?

Post autor: piter_piter »

Za każdym razem jak włączam kampanie to z formularzy kontaktowych znajdujących się na mojej stronie dostaje maile w których ktoś pisze, że konkurencja wyklikuje mi reklamy, że pewnie drogo mnie wynosi każde kliknięcie, że dużo pieniędzy przeznaczam na kampanie, że 95% kliknięć to konkurencja mi robi itp.

Jak pauzuje kampanie to nie dostaje takich zgłoszeń, więc jestem pewien, że ktoś celowo wyklikuje moje reklamy.

Czy jeżeli posiadam adresy IP z których prawdopodobnie ta osoba wchodziła i czas w których miało to miejsce, to czy na podstawie tego Policja byłaby w stanie wytropić osobę. Wiem, że w Stanach i Kanadzie już wiele osób było złapanych za to przestępstwo. Ponadto w Polsce wiem, że Policja w przestępstwach na allego kontaktuje się z providerami internetowymi i śledzą oosoby nawet po zmiennym IP, bo na podstawie czasu i IP można wysledzić miejsce
Dawid Kulbaka
Administrator
Kontakt:

Re: Czy mogę pójść na Policję w sprawie Click Fraud?

Post autor: Dawid Kulbaka »

Już same maile są wysoce niestosowne i bardzo podejrzane. Zabezpiecz dane, maile także i oczywiście, że idź.

Nie jest problemem zdobycie danych, logów itp osób, które natrętnie klikają w reklamy. Byle byś trafił na odpowiedniego funkcjonariusza, któremu Click Fraud nie jest obce. O ile się orientuję zajmują się tym wydziały związane ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ale pewien nie jestem.
Marek_bf
Administrator
Kontakt:

Re: Czy mogę pójść na Policję w sprawie Click Fraud?

Post autor: Marek_bf »

Może tylko tak chcą Cię zniechęcić. Nikt nie wyklikuje tylko pisze głupie informacje.
Można zaryzykować stwierdzenie że konkurencja chcąc wyeliminować Cię z rynku nie ostrzegłaby przed generowaniem Ci kosztów, tylko doiła aż byś poczuł rzeczywiste straty. Wydaje się, że ktoś kto robi te dowcipy boi się konsekwencji prawnych związanych z click fraud i tylko pisze głupie emaile, za które nikt mu raczej nic nie zrobi jeśli nie ma rzeczywistych strat.

Jednym z lepszych testów tego oszustwa jest badanie czasu pobytu na stronie i głębokość jej eksploracji przez odwiedzającego z reklamy. jeśli są to sekundy i się nagminnie powtarzają możesz sądzić że to faktycznie proceder.

Zgłoszenie tak jak napisał Dawid do PG i najlepiej gadaj z policjantem poniżej 40 letnim :) I pewnie żeby można było wszcząć dochodzenie musiałbyś ujawnić jakieś prawdziwe straty. Bo w Polsce za naciśnięcia klawisza myszki nic się nie robi ale za spowodowanie strat tak.
ODPOWIEDZ