Czy promować small biz w wyszukiwarkach?

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
douglas

Czy promować small biz w wyszukiwarkach?

Post autor: douglas »

Jak wynika z badania “User View Wave VII” dla ponad 90% badanych użytkowników internetu, źródłem informacji o miejscowych usługach i biznesie są lokalne media online i wyszukiwarki internetowe. Również w zeszłorocznym badaniu Gemiusa 85% polskich internautów traktuje sieć jako pierwsze źródło informacji o produktach. Dlatego niezwykle istotna wg cytowanej w tekście agencji Artefakt jest przemyślana obecność w sieci, pozycjonowanie swojej strony wg zróżnicowanych słów kluczowych i czytelna strona internetowa. I tutaj pojawia się polska specyfika. Niestety wiele małych lokalnych firm nie ma swoich stron i ogranicza się do wpisu w katalogu firm. Czy uważacie, że w ich przypadku sensowne jest akcentowanie swojej obecności w sieci?

Więcej na temat badania m.in. na Webhosting:http://webhosting.pl/Lokalnie.czyli.online
Dawid Kulbaka
Administrator
Kontakt:

Re: Czy promować small biz w wyszukiwarkach?

Post autor: Dawid Kulbaka »

Internet źródłem informacji o regionie

Według mnie akcentowanie obecności w sieci jest warte każdej działalności, bez względu na jej charakter. Nie wiem czy znajdą się osoby, które myślą inaczej?

Piszesz, że wiele lokalnych firm nie ma witryn, ale problem w Polsce jest znacznie szerszy niż się wydaje, bo aż prawie połowa polskich firm nie ma własnej strony www (sic!).

Więc na pytanie postawione w temacie chyba nie ma innej odpowiedzi, jak - tak, promować small biz w wyszukiwarkach, obowiązkowo!
ODPOWIEDZ