Szablon jest dla strony o podanym układzie jak na rysunku:
http://giezeta.republika.pl/ogrod/strona.jpg
Jest menu główne w górnej warstwie i menu podrzędne w dolnej warstwie w prawej kolumnie. Rozumiem, że dla każdego linku z górnego menu powinna się zmieniać zawartość menu podrzędnego i dopiero treść linku z tego menu wyświetlać się w lewej kolumnie (podobnie jak to można zrobić w ramkach czy tabelkach)
Całe formatowanie z pliku style.css rozgryzłam ale utknęłam na linkach.
Problem 1-szy.
Poniżej skopiowałam zawartość menu głównego w pliku index.html
<div id="menu">
<ul>
<li>» <a href="#" class="active">Home</a></li>
<li>» <a href="#">About Us</a></li>
<li>» <a href="#">Products</a></li>
<li>» <a href="#">Services</a></li>
<li>» <a href="#">Help</a></li>
<li>» <a href="#">Contact Us</a></li>
</ul>
</div>
Wydaje mi się, że class="active" dotyczy aktualnie wyświetlanej dolnej warstwy. Ale co mam wpisać wewnątrz "#"? Czy ma to być
odwołanie w postaci: "#nazwa_kolejnej_tresci.html"?
Próbowałam w ten sposób utworzyć plik html linkowany przez "About Us". W tym linkowanym pliku, z pierwszego wyliczenia <li> skasowałam class="active" a wpisałam go do drugiego <li>, a treść wyświetlaną w oknie treści zmieniłam całkowicie
Ale nic się nie działo. Nadal po kliknięciu na "About Us" treść była jak w index.html. Tylko w menu głównym odnośnik przy Home cofnął się do rzędu a wysunął z rzędu odnośnik About Us.
Problem 2-gi.
Poniżej skopiowałam zawartość menu podrzędnego
<div id="right">
<h2 class="firsth2">Donec laoreet</h2>
<ul>
<li><a href="#">Scelerisque nisl</a></li>
<li><a href="#">Class aptent</a></li>
<li><a href="#">Taciti sociosqu</a></li>
<li><a href="#">Ad litora torquent</a></li>
<li><a href="#">Per conubia nostra</a></li>
<li><a href="#">Nulla sit amet libero</a></li>
</ul>
......
</div>
Tutaj już całkiem się pogubiłam. Skąd program ma "wiedzieć" który z tych ma linków wyświetlać w treści?
I problem 3-ci.
Jeżeli moje rozumowanie jest prawidłowe to jeśli menu główne zawiera 5 linków a każde menu podrzędne również 5 daje to 25 plików prawie identycznych z plikiem index.html, różniących sie tylko zawartością treści z minimanymi zmianami w "wyliczankach".
Oczywiście podejrzewam, że moje rozumowanie było błędne, DLATEGO BARDZO PROSZĘ O INSTRUKTAŻ.
I jeżli jeszcze nie znudziła Was "blondynka" to bardzo też proszę o durakoodporną odpowiedź:co mam robić aby to działało!. Bez
gwary informatycznej. Bo mogę zacząć się pytać co znaczą podawane przez kogoś terminy
Nie jestem informatykiem!!!

