Pozycja w Google a odwiedziny

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron WWW, reklamą kontekstową i linkami sponsorowanymi. Dyskutujemy robotach wyszukiwarek, skuteczności, pomysłach i nowych trendach związanych z promowaniem stron WWW w wyszukiwarkach.
richti007

Pozycja w Google a odwiedziny

Post autor: richti007 »

Witam

Mam pewne pytanko apropos pozycjonowania. Czy może mi ktoś jednoznacznie określić, czy poza linkami i optymalizacją strony pod słowa kluczowe jest dla Google istotna również ilość odwiedzin?? Czytałem w kilku książkach, że na pozycję w Google mają wpływ 3 główne czynniki. 1. Ilość linków 2. Ilość odwiedzin 3. optymalizacja strony. Natomiast same odwiedziny nie powinny się kończyć np po 2 sekundach bo Google może uznać, że na stronie nie zostały odnalezione szukane informacje.

Proszę o sugestie i Wasze opinie na ten temat
gorylek
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Re: Pozycja w Google a odwiedziny

Post autor: gorylek »

A powiedz mi, jak google zweryfikuje to czy siedzisz na stronie 2 czy 20 sekund ?
Ważna jest ilość odwiedzin, to oczywiste. Oczywiście chodzi o odwiedziny z linku wyszukiwarki google (ktoś Cię tam znajdzie i wejdzie przez link)
zakręcony
Nowy
Nowy

Post autor: zakręcony »

gorylek pisze:A powiedz mi, jak google zweryfikuje to czy siedzisz na stronie 2 czy 20 sekund ?
w bardzo prosty sposób:

toolbar google
statystyki google analytics
zapewne kilka innych narzędzi :)

co raz częściej słychać, że G już od dawna zbiera takie informacje, a raczej nie tyle zbiera, co pracuje nad wykorzystaniem tej wiedzy do ocenienie czy dana strona ma jakąś wartość dla użytkowników, a im wieksza wartość tym pozycja może być wyższa w przyszłości... a kto wie czy już teraz nie ma to jakiegoś marginalnego wpływu ;)
gorylek
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Owszem ale chodzi mi o strony pana Zdzisia z Wronek który naprawia pralki. Ma witrynę w której trzyma swoją ofertę i zdjęcie ładnie naprawionej pralki.
Dobrze naprawia pralki i jest znany więc sporo osób odwiedza jego stronę czekając aż pan Zdzisiu obniży cenę o 2,50 dzięki czemu jak żona im da na naprawę pralki to jeszcze im na piwo starczy po które wpadną wracając do sklepu.

Pan Zdzisiu nie ma na swojej stronie żadnych dodatków, jego udział ograniczył się do dodania stron do katalogów. Jest masa takich stron i teraz mi powiedz jak wtedy Google będzie wiedzieć że Pan Michał Koza z Pruszkowa był na stronie więcej jak 2 sekundy ?
zakręcony
Nowy
Nowy

taki Pan Michał może mieć u siebie toolbara G (który instaluje się chyba juz domyslnie z kilkoma browserkami - nie jestem pewny, ostatnio nie instalowałem nic nowego) i wtedy wielkie G wie ile taka szara myszka spedziła czasu na stronie Pana Zdzisia

taki Pan Michał zostawia tez swoje IP i G jest wstanie sprawdzić (może nie dokładnie, problem np współdzielonych IP, ale z jakims prawdopodobieństwem sobie załozyc można, a już napewno w przypadku strony Pana Zdzisia, która nie jest tak oblegana i ma raczej charakter lokalny) czy taki Pan Michał po wejściu (a info o wejściu ma z wyszukiwarki - sprawdź sobie jak wygladają linki i co jest w onmousedown - a nie jest to tylko dla samego bycia ;)) wrócił do wyników wyszukiwania by szukac dalej i co wazniejsze po jakim czasie to zrobił ;)

sorki za te nawiasy, ale chciałem jak najścislej to opisać ;)
gorylek
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Co oznacza że bez dodatkowego softu nie da się tego określić :-) Teraz rozumiesz o co mi chodziło.

Pozdrawiam
zakręcony
Nowy
Nowy

dlaczego nie? w przpadku kiedy jest info wejścia brane z wyników wyszukiwarki i porównanie tego z IP, mamy jakieś tam dane okreslające czas spedzony na stronie, w przypadku kiedy ktos wraca do wyników ;)

pozostaje kwestia dokładności, ale nie o to tu chodzi ;)

a ten dodatkowy soft, obecnie to jest jak IE, jedno dostarczane jest z systemem, drugie z browserem ;)
richti007

Post autor: richti007 »

Widze, że moje pytanie wzbudziło nieco zainteresowania ale o to właśnie mi chodziło. Czytałem kilka artykułów na amerykańskich serwisach i tam jasno jest opisane, że google zaczyna w jakiś sposób monitorować czas spędzony na stronie (bo ilość odwiedzin są w stanie na pewno monitorować) i ma to również wpływ na pozycję w wyszukiwarkach. Panowie (i Panie). Przecież, każdy dobrze wie, że linki można zdobywać na wiele różnych sposobów i stają się one w coraz mniejszym stopniu wiarygodnym przekazem tego, jak wartościowa jest strona. Optymalizacja strony pod kątem słów kluczowych też jest w pewnym zakresie do wykonania dla każdego a odwiedziny są dosyć wiarygodnym dowodem na to, że strona jest wartościowa. Na jakiej zasadzie Alexa monitoruje ilość odwiedzin strony, ukazując ranking najlepszych stron?? Nie każda strona korzysta przecież z Google Analitycs. Może się mylę, ale dlatego własnie chciałem ten temat przedyskutować z innymi webmasterami, żeby poznać Waszą opinię na ten temat.
zakręcony
Nowy
Nowy

Alexa tez ma coś swojego na zasadzie Toolbar Google ;) i to podejrzewam jest jednym z głównych źrodeł, zapewne nie jedynym, bo tej wyszukiwarki nie uzywam i się nią nie interesuje ;)

a samo Google cos z tym kombinuje, nei po to zapychają serwery tymi informacjami by to sobie lezało, byc może obecnie ma to marginalny wpływ, ale wraz zes padkiem znaczenia linkow, znaczenie czegos innego będzie rosnąć - czemu więc nie to ;)
Paulina Niżankowska

Post autor: Paulina Niżankowska »

Również dołączę się do dyskusji bo faktycznie ilość odwiedzin ma wpływ na pozycje strony w google. Czas może dopiero zaczyna odgrywać jakąś rolę niemniej jednak te odwiedziny są przecież odnotowywane z różnych lokalizacji. Prowadzą do nas rożne linki, czyli liczy się popularność naszej strony w sieci. Google bez problemu jest w stanie to odnotować podobnie jak odnotowuje ilość linków do nas prowadzących. A co do statystyk proponowanych przez Google typu Analytics słyszałam, że maja wpływ na pozycję strony obniżając ją w wynikach.
zakręcony
Nowy
Nowy

Paulina Niżankowska pisze:A co do statystyk proponowanych przez Google typu Analytics słyszałam, że maja wpływ na pozycję strony obniżając ją w wynikach.
a ja słyszałem, że w Himalajach żyje Yetti :)

to że te statystyki mogą szkodzić wynika zupełnie z innej rzeczy, ale to firma zajmująca sie pozycjonowaniem powinna doskonale wiedzieć...
Paulina Niżankowska

Post autor: Paulina Niżankowska »

Czy firma zajmująca się pozycjonowaniem to wie czy nie to już inna kwestia. Nie zagościłam na forum jako osoba, która ma zamiar przechwalać się wiedzą i robić z siebie eksperta w dziedzinie pozycjonowania, bo takich osób po prostu nie ma. Liczę natomiast na dialog i wymianę doświadczeń czy choćby poglądów na dany temat.
Lexy
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: Lexy »

Czy może mi ktoś jednoznacznie określić, czy poza linkami i optymalizacją strony pod słowa kluczowe jest dla Google istotna również ilość odwiedzin??
Małe sprostowanie - optymalizacja w pierwszej kolejności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo można poprawić pozycję strony przez dopracowanie szczegółów pod kątem optymalizacji, przede wszystkim jeśli pozycjonuje się szeroko. Nie wiem czy odwiedziny mają wpływ na pozycje i czy w chwili obecnej można zebrać odpowiednie dane, ale miałoby to sens.
Czytałem w kilku książkach, że na pozycję w Google mają wpływ 3 główne czynniki. 1. Ilość linków 2. Ilość odwiedzin 3. optymalizacja strony.
Szczerze mówiąc staram się czytać wszystkie książki poświęcone tej tematyce, ale nie przypominam sobie, aby była mowa o odwiedzinach, chociaż co jakiś czas na różnych stronach czy od znajomych z branży słyszę, że coś z tym planują zrobić.
Czytałem kilka artykułów na amerykańskich serwisach i tam jasno jest opisane, że google zaczyna w jakiś sposób monitorować czas spędzony na stronie
Jeśli masz gdzieś do niego linka to prosiłabym o niego :) Chętnie poczytam na ten temat.
co do statystyk proponowanych przez Google typu Analytics słyszałam, że maja wpływ na pozycję strony obniżając ją w wynikach.
Mogę prosić o więcej informacji na ten temat? Co miałoby to powodować?
ODPOWIEDZ