Programowanie i tworzenie — Flash i ActionScript

Gra we Flashu: "Zgadnij liczbę"

Tutorial ten opisuje proces tworzenia gry we flashu opartej na elemencie losowym. Gra "Zgadnij liczbę" polega na wpisywaniu liczby z zakresu od 1 do 10.

więcej

Efektowne menu

W tym tutorialu postaram się przybliżyć temat tworzenia prostego, aczkolwiek ciekawego efektu menu we flashu. Na pasku z linkami do podstron poruszać się będzie ramka. Jej pozycja będzie zależna od pozycji myszki.

więcej

Własny kursor na stronie WWW

Tutorial ten opisuje jak zastąpić systemowy kursor wskaźnikiem "własnej roboty". Zabieg ten nie wymaga dużo pracy, a daje bardzo ciekawy efekt.

więcej

Tworzenie przycisków we Flashu

Przyciski są stosowane w animacjach Flash bardzo często. Warto więc wiedzieć trochę na ich temat i poznać ich działanie, żeby lepiej je stosować.

więcej

Efekt światła

Efekt światła jest dość często spotykany w różnych kursach i książkach. Jest on prosty do wykonania, dzięki czemu dobrze się na nim uczy Flasha. Polecamy początkującym.

więcej

Zabezpieczenie pliku Flash przed importem

Jeśli nasza animacja zawiera jakieś unikalne elementy lub rozwiązania, możemy ją zabezpieczyć przed importem, żeby utrudnić osobom niepożądanym dostęp do niej.

więcej

Animacja Motion Tween

Motion Tween jest podstawowym efektem używanym przy pracy z animacjami. Bez niego Flash byłby dużo uboższy. Ten tekst pozwoli Ci przyjrzeć się, jak łatwo tworzyć animacje Motion Tween.

więcej

Przezroczystość obrazka

Czasami zachodzi konieczność, żeby jakiś obrazek naszej animacji był przezroczysty. Wiele osób jednak nie wie, że Flash pozwala na kompleksowe dobrania poziomu przezroczystości do naszego obrazka.

więcej

Link do e-maila w pliku Flash

Powszechnie w animacjach Flash używa się jedynie linków WWW. Czasem jednak jest potrzeba dodania linka który otwierałby nową wiadomość e-mail pod wskazany adres. Ten tutorial przedstawia kilka pomysłów na to.

więcej

Jak ukryć menu animacji Flash?

Tutorial prezentuje przydatną czasem możliwość Flasha, a dokładniej ukrycie menu podręcznego animacji. W dodatku nie tylko tej, jaką mamy w oknie przeglądarki, ale również tej zapisanej w projektorze exe.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5   następna >>>