Programowanie i tworzenie — Flash i ActionScript

Flash: Co to jest _root?

Przy korzystaniu ze składni kropki możemy spotkać się miedzy innymi z dwiema nazwami własnymi: _root oraz _parent. Nazwa _root jest oznaczeniem animacji głównej, umieszczonej w panelu Timeline.

więcej

Flash i dźwięk

Artykuł ten porusza podstawowe zagadnienia związane z dźwiękiem. Odpowiednie zastosowanie dźwięku w projekcie Flasha może dodać wyrazu i zwiększyć atrakcyjność prezentacji.

więcej

Za dużo Flasha

Wędrując po stronach internetowych można sobie wyrobić opinie na temat technologii, w jakich serwisy są wykonywane. Niejednemu mojemu znajomemu nie podobają się strony wykonane w całości techniką Flash.

więcej

Jak wstawić SWF na stronę?

Jak wstawić Flasha na stronę www, a dokładniej: jak wstawić film SWF wykonany we Flashu do pliku HTML? - wiele osób ma z tym problemy, ale w tym artykule zostaną rozwiane wszelkie problemy.

więcej

Kilka słów o ActionScript

ActionScript jest to język skryptowy, który pozwala projektantom i twórcom wzbogacać filmy "Flasha". Stwierdzenie, że Flash jest przyszłością Internetu jest odważne, ale prawdziwe.

więcej

Wykrywanie obecności plugina Flash

Przy tworzeniu stron internetowych, ważną rzeczą jest aby tworzona witryna była tak skonstruowana, aby każdy użytkownik wchodzący na nią mógł skorzystać z zawartych tam informacji.

więcej

Komunikacja z filmami Flash za pomocą JavaScript i dHTML

Nowe funkcje języka ActionScript we Flashu 5 znacznie podniosły możliwości w zakresie tworzenia dynamicznych i interaktywnych stron sieciowych. Artykuł prezentuje możliwości komunikowania się flasha z java scriptem i dynamicznym html.

więcej

Flash i Java Script (cz. 2)

Artykuł opisuje inny przykład wykorzystania elementów Java Script we Flashu. Warto też zobaczyć pierwszą część tego artykułu.

więcej

Flash i Java Script (cz. 1)

Flasha możemy łączyć z różnymi innymi popularnymi technikami dla webmasterów. Wśród nich są między innymi PHP, CGI, dHTML, Java Script. Artykuł ten prezentuje kilka możliwości połączenia Flasha i JS.

więcej

Flash MX - co nowego?

Nowy produkt firmy Macromedia wprowadza wiele elementów niedostępnych w poprzednich wersjach. Z całą pewnością pozwalają one pracować sprawniej i przyjemniej oraz zapewne zostaną mile przyjęte przez wielu użytkowników wersji wcześniejszych programu.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5     następna >>>