Programowanie i tworzenie — PHP i SQL

PHP i polska data

Faktem jest, iż PHP posiada funkcje daty, jednak te daty są wyświetlane w języku angielskim. Ale nie możemy na polskojęzycznej stronie WWW wyświetlić daty w języku angielskim. Wyglądałoby to, co najmniej nieestetycznie. Jak zatem ominąć wyświetlanie

więcej

Blokowanie dostępu dla adresów IP

Niekiedy zachodzi potrzeba ograniczenia dostępu do strony dla określonych adresów IP. W tym artykule nauczymy się jak to zrobić. Na początku oczywiście musimy mieć adresy IP osób które chcemy zablokować.

więcej

Przeglądanie tablic w PHP

Jeżeli nie wiesz jak skutecznie przeglądać każdy rodzaj tablic. Jeżeli sprawiają ci problem nie sekwencyjne tablice. Zapraszam do przeczytania artykułu, opisuję w nim jak sobie z tymi problemami poradzić.

więcej

Zabezpieczenia formularzy

Niemal wszyscy w swoich aplikacjach korzystają z formularzy, ale nie wiedzą że to jest niebezpieczne. Chytry użytkownik może to wykorzystać, jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje formularze, przeczytaj ten artykuł.

więcej

Przekazywanie przez wartosć, zmienną

Czym różni się przekazywanie parametru przez wartość a przez zmienną? Wielu początkujących programistów nie wie, jak to dobrze wykorzystać. Jeśli masz podobny problem, przeczytaj ten artykuł.

więcej

Smarty

Świetny system do obsługi szablonów. Jeżeli o nim nie słyszałeś, lub nie bardzo wiesz co to jest i jak z tego korzystać musisz przeczytać ten artykuł.

więcej

Instalacja phpBB

Świetne i proste w obsłudze forum, ale niektórym i tak sprawia kłopoty. Jeśli ty masz problemy z tym forum, ten artykuł ci pomoże.

więcej

Oddzielanie kodu PHP od HTML

Niejeden programista nie raz przeklął przeszkadzające się z kodem tagi HTML jak również niejeden projektant nie mógł dobrze pracować przez kod PHP który z powodzeniem mu przeszkadza... Ten artykuł pomaga zaradzić temu problemowi.

więcej

Katalogi w PHP

Katalogi... niby to proste, a wiele osób ma z tym problemu. W tym krótkim artykule przedstawiam wszystko co jest potrzebne do efektywnej pracy z katalogami.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7   następna >>>