Programowanie i tworzenie — PHP i SQL

Jak uruchamiać skrypty CGI z poziomu PHP?

Często się zdarza, że mamy bardzo dobrej funkcjonalności skrypt CGI, którego nie możemy przerobić na kod PHP.

więcej

Czas generowania strony w PHP

Zapewne nieraz spotkałeś się z informacją na jakiejś stronie w stylu: "Ta strona została wygenerowana w 0.3729 sek.". Tu dowiesz się jak to zrobić.

więcej

Zliczanie kliknięć w PHP

Jeżeli potrzebujesz skryptu który będzie zliczał ilość kliknięć w dany link, oparty na plikach tekstowych, to ten artykuł tłumaczy dokładnie jak taki napisać.

więcej

Emotikony na stronie WWW

Skrypt który tutaj opisuję pozwala umieścić na stronie emotikony, które będą uruchamiane za pomocą znaków zawartych w tekście. Jeżeli chciałbyś coś takiego mieć na swojej stronie, zapraszam do lektury.

więcej

Cięcie tekstu na stronie

Umieszczenie długiego tekstu na stronie WWW bywa kłopotliwe. Strona nie wygląda wtedy najlepiej, zniechęca do czytania, rozjeżdża się. Można oczywiście podzielić tekst na podstrony, ale nie jest to zadanie łatwe ani optymalne.

więcej

Data ostatniej modyfikacji pliku

Pobranie daty modyfikacji pliku jest bardzo prostą i zarazem użyteczną czynnością. W ten sposób będziemy mogli np. automatycznie wypisywać na stronie datę aktualizacji strony.

więcej

Jak sprawdzić ilość osób na stronie?

Dzięki temu tutorialowi nauczysz się jak sprawdzić ile w danym momencie jest użytkowników na Twojej stronie. Skrypt bazuje na bazie danych MySQL, lecz po drobnej przeróbce można go oprzeć również na plikach tekstowych.

więcej

PHP i SQL: Personalizacja i logowanie użytkowników

Personalizacja jest to inaczej rozpoznawanie użytkownika. Pojęcie personalizacji związane jest ściśle z logowaniem. Logowanie umożliwia dostęp do strony zabezpieczonej, po podaniu właściwego loginu i hasła.
Logowanie użytkowników oparte będzie na

więcej

Licznik graficzny w PHP

Każdy webmaster chce stworzyć swój własny licznik. W tym artykule przedstawię jak stworzyć licznik graficzny. Licznik nasz zamiast zliczać wejścia na stronę będzie zliczał odsłony.

więcej

Szablony w PHP na małą stronę domową

Szablony stron WWW. Początkujący webmasterzy myślą o ujednoliceniu wyglądu strony np. do wyświetlania na różnych podstronach tej samej stopki i nagłówka. Nasz szablon będzie się opierał wyłącznie na 2 plikach to na początek wystarczy. Jednak wiem z

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7     następna >>>