Programowanie i tworzenie — PHP i SQL

Prosta wyszukiwarka oparta na bazie MySQL

Większość rozbudowanych serwisów zawiera bardzo dużo danych. Mogą być to zarówno artykuły, jak i jakieś programy oraz innego rodzaju ciekawostki. Ponieważ zbiory takie mogą być ogromne, ciężko jest znaleźć interesującą nas rzecz.

więcej

Statystyki z ShoutCAST w PHP

ShoutCAST to jedna z technologii umożliwiających prowadzenia transmisji radiowych w internecie. W artykule przedstawiam sposób odczytywania statystyk serwera ShoutCAST, który może zostać wykorzystany na stronie niejednego radia internetowego.

więcej

Własny język opisu danych

W tym tutorialu mam zamiar przybliżyć Wam sposób stworzenia własnego języka opisu danych.

więcej

Ochrona antyfloodowa

Czy widząc dużą liczbę komentarzy do twojego newsa czujesz podekscytowanie? Co z tego, gdy połowa z nich okazuje się być wytworem wrednych internautów – floodem. Zapomnij! W tym tutorialu opisze jak w prosty sposób zrealizować ochronę antyfloodową.

więcej

Cenzor wyrazów na stronach WWW

Coraz częściej internauci surfując po sieci dodają do naszych systemów komentarzy niecenzuralne słowa. Niewielka część darmowych skryptów jest zaopatrzona w tzw. cenzor wyrazów. W tym tutorialu opiszę jak zrealizować taki prosty skrypt.

więcej

Porcjowanie danych w PHP

Początkujący programiści często maja problem z porcjowaniem danych, w tym artykule wyjaśnię jak tego dokonać zarówno przy korzystaniu z plików tekstowych jak i bazy danych.

więcej

Rotator bannerów w PHP

Podobny efekt można uzyskać w języku JavaScript, ale nie zapewnia on tak rozmaitych możliwości co język PHP. Przekonaj się sam.

więcej

Zmiana nazwy katalogu w PHP

W tym tutorialu przedstawię sposób jak zmienić nazwę katalogu w PHP. Mimo to że, język ten nie posiada wbudowanej funkcji, która by to umożliwiała, jest jednak sposób aby to dokonać.

więcej

Ilość zajmowanego miejsca

W tym krótkim tutorialu przedstawię jak za pomocą PHP policzyć procent zajmowanego miejsca na serwerze. Możemy tego skryptu np. w celach statystycznych naszego serwisu lub w panelach firm hostingowych.

więcej

Uploader plików w PHP

Pierwszym sposobem na rozwiązanie problemu uploadera plików na serwer jest rozdanie dostępu na serwer każdemu użytkownikowi. Co jeśli jednak nie mamy pełnego zaufania do osoby, która korzysta z naszych skryptów?

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7     następna >>>