Programowanie i tworzenie — PHP i SQL

Niezgodności między PCRE a Perl

Temat przeznaczony głównie dla programistów Perla, którym ciężko zrozumieć różnice między środowiskiem PCRE a Perlem. Porównuję tu podstawowe różnice, a także dodane elementy, których nie można było spotkać w oryginalnym standardzie Perla.

więcej

Wprowadzenie do wyrażeń regularnych standardu zgodnym z Perlem

Wbudowane w PHP mechanizmy korzystania ze wzorców wyrażeń regularnych są dość mało rozbudowane. Większość starych programistów woli korzystać ze standardów, które oferuje Perl. Od nie dawna taka możliwość istnieje także w PHP dzięki PCRE.

więcej

PHP 5 pod lupą

Szykuje się - już piąta z kolei - nowa wersja PHP. Niewiele wiadomo, ale różne źródła podają różne informacje. Oto pierwsza w Polsce tak dokładna analiza PHP 5.

więcej

Rotacja w PHP

Większość poważnych serwisów posiada wbudowane mechanizmy rotacji. Służą one do losowania ciągów znaków, banerów, ankiet i innych rzeczy. Zastanawiające może być dla Ciebie w jaki sposób można to osiągnąć.

więcej

Wprowadzenie do wyrażeń regularnych standardu POSIX

W PHP można znaleźć wiele funkcji, dzięki którym możemy wyciągać fragmenty łańcucha znaków lub liczb. Aby móc się nimi sprawnie posługiwać potrzebna jest znajomość wzorców.

więcej

Typy danych w PHP

W PHP jak w każdym języku programowania dane mają swoje typy. W tym artykule przedstawiam je i opisuję.

więcej

Zmienne jako nazwy w PHP

Co prawda PHP nie pozwala zaszaleć jeśli chodzi o dynamiczny kod, ale jedna w jakimś stopniu jest to możliwe. Postaram się opowiedzieć o jednym aspekcie dynamiki kodu w PHP, mianowicie o wykorzystaniu zmiennych jako nazw.

więcej

PHP vs JavaScript - funkcja Date

Rolą tego artykułu nie jest próba udowodnienia wyższości języka JavaScript nad PHP czy odwrotnie. Tekst ten kieruję do osób, które ze zrozumiałych im przyczyn nie mają dostępu do PHP, a chciałyby urozmaicić swoją stronę motywem daty itp. znanym z PHP

więcej

Obsługa plików w PHP

Na pewno nie raz spotkałeś się w Internecie z księgą gości, ankietą, sondą itd. A czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, gdzie są przechowywane zebrane z formularzy dane? Możemy tego dokonać za pomocą dwóch sposobów.

więcej

Tablice PHP

Stosowanie tablic w PHP odzwierciedla nieco działanie baz danych. Spełniają niemal identyczną funkcję, z tym jednak wyjątkiem, że dane zdefiniowane do tablicy podczas jednorazowego działania skryptu są tracone przy ponownym uruchomieniu tego skryptu.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7     następna >>>