Programowanie i tworzenie — PHP i SQL

Generowanie dokumentów PDF za pomocą PHP

Format PDF (Portable Document Format) jest uniwersalnym formatem plików zachowującym całe formatowanie dokumentów niezależnie od systemu operacyjnego. Obsługa tworzenia dokumentów PDF jest dostępna w PHP.

więcej

MySQL w PHP, cz. 1

Artykuł ten rozpoczyna serie opisów korzystania z bazy danych MySQL. Przedstawione w nim zostały podstawowe informacje przybliżające istotę bazy danych oraz jej założenia.

więcej

MySQL w PHP, cz. 2

W tej części nauczę Ciebie tworzenia, modyfikowania i usuwania baz danych i tabel. Wiele osób korzysta do tego celu z gotowych systemów, jak, np. PHPMyAdmin, ale co gdy będziesz chciał zrobić to sam? Zapraszam do lektury.

więcej

MySQL w PHP, cz. 3

Wiesz już jak przygotować bazę do prawidłowego funkcjonowania, a więc teraz zajmiemy się sposobami wprowadzania do niej danych i pobieraniem ich, a także modyfikacją już istniejących.

więcej

Zasady działania FastTemplate

FastTemplate jest systemem szablonów dla PHP. Kod PHP przeplatający się z tagami HTML jest nieczytelny, trudny w konserwacji i eksploatacji. System szablonów stanowi świetne wyjście z takiej sytuacji.

więcej

Funkcje biblioteki PCRE

Przedstawione w artykule zagadnienia ilustrują sposoby korzystania z funkcji obsługujących wzorce wyrażeń regularnych zgodnych ze standardem Perla. Przeznaczony jest dla osób, które zapoznały się już z ogólną konstrukcją tytułowej biblioteki.

więcej

Operator trójargumentowy

Jak sama nazwa wskazuje, operator trójargumentowy składa się z trzech argumentów. Umożliwia to w szybki i łatwy sposób zapisywanie prostych warunków.

więcej

Formatowanie daty w PHP

Jak formatować datę w PHP tak aby wyglądała jak chcemy? W tym artykule postaram się dokładnie to omówić wraz z niektórymi funkcjami które można wykorzystać przy wyświetlaniu daty.

więcej

Buforowanie danych wyjściowych

Bardzo częste błędy wywołane przez funkcje używające protokołu HTTP są dla Nas utrapieniem. Z odsieczą przychodzą funkcje ob_start() i ob_end_flush().

więcej

Cookies kontra sesje w PHP

Cookies i sesje to bardzo często stosowane elementy języka PHP, które pomagają przechowywać dane podczas wizyty użytkownika na stronie, a także po zakończeniu takiej wizyty. Dzięki nim działają systemów logowania, liczniki itp.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7     następna >>>