Programowanie i tworzenie — PHP i SQL

Smarty: Generowanie statycznych stron HTML

Niektórzy z początkujących programistów aplikacji WWW mają problem z generowaniem statycznych plików HTML. Postanowiłem umilić im życie i opisać sposób z którego osobiście korzystam.

więcej

Własny mechanizm sesji, część 2

W poprzednim artykule pokazałem jak napisać własny mechanizm sesji, natomiast teraz spróbujemy rozbudować go tak, aby stał się koszykiem na zakupy.

więcej

Parsowanie URLi

Wizerunek naszej strony zazwyczaj zależy od jej wyglądu i przejrzystości. Natomiast wielu z projektantów zapomina o bardzo ważnym szczególe – nawigacji. W tym artykule przedstawię sposób parsowania URLi, aby były przejrzyste i łatwe do zapamiętania.

więcej

Komunikacja sieciowa - cURL

Zacznijmy najpierw od rozszyfrowania skrótu cURL, jest to skrót od Client URL (URL klienta). Funkcje cURL pozwalają na tworzenie połączeń przez FTP, HTTP, HTTPS, Gopher, Telnet, DICT, FILE i LDAP.

więcej

Własny mechanizm sesji, część 1

Często programiści chcą stworzyć własny mechanizm sesji, jednak nie każdy wie jak się do tego zabrać. W tym artykule postaram się pokazać jak napisać klasę do obsługi sesji.

więcej

Klasa do obsługi MySQL

Niewątpliwie obsługa baz danych w PHP jest jednym z największych dobrodziejstw, jednak z czasem staje się dość uciążliwa.

więcej

Interakcja z systemem plików PHP i serwerem

W tym artykule postaram się opisać pełną interakcję systemem plików oraz serwerem, która jest niezbędna każdemu programiście PHP, który myśli poważnie o dobrym i poprawnym pisaniu swoich skryptów.

więcej

Programowanie zorientowane obiektowo w PHP

Programowanie obiektowe bez wątpienia ma wiele zalet, najważniejsze z nich to łatwe modyfikowanie oraz wielokrotne wykorzystania klas. W tym artykule pokaże jak korzystać z możliwości PHP, aby tworzyć funkcjonalne a za razem bardzo rozbudowane klasy.

więcej

Przetwarzanie plików PHP

Często w naszych skryptach używamy zewnętrznych plików, umieszczonych na serwerze. PHP posiada ogromne możliwości do przetwarzania plików. Możemy za jego pomocą odczytywać, edytować lub zapisywać pliki.

więcej

Operatory i wyrażenia w PHP

Operatory i wyrażenia są jednymi z podstawowych elementów każdego języka programowania. Jak można przeczytać w manualu PHP jest językiem zorientowanym na wyrażenia' i właśnie w tym artykule postaram się pokazać jak z nich efektywnie korzystać.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7     następna >>>