Programowanie i tworzenie — XHTML, HTML i CSS

Podstawowe elementy witryny

Pewnie każdy, kto chce zacząć tworzyć własne strony WWW, a nie tylko je podziwiać zadawał sobie pytanie: jak tak naprawdę zbudowana jest witryna internetowa? I słusznie, gdy zaczynamy zabawę z HTML musimy wiedzieć czego chcemy.

więcej

Część nagłówkowa - ramy HEAD

Ramy HEAD na pierwszy rzut oka nie są zbyt ważnym elementem strony. A jednak przyczyniają się i to w sposób znaczący do promowania naszej strony w sieci! Jak to możliwe?

więcej

Znaczniki Meta

Jak pisałem w poprzednim artykule znaczniki meta są umieszczane w ramach HEAD i są odpowiedzialne za dostarczanie informacji mechanizmom wyszukiwawczym, katalogom, czy indeksom w Sieci.

więcej

Ciało strony - znaczniki BODY

O podstawie budowy strony WWW i jej głównym elemencie - znaczniku BODY.

więcej

Formatowanie tekstu - podstawy

Bardzo często formatujemy tekst gdy np. chcemy coś podkreślić czy zwrócić uwagę czytelnika. Oto najpopularniejsze polecenia do formatowania tekstu i ich przykłady.

więcej

Ramki cz. 1

Mam nadzieję, że znasz już podstawy html'a i wiesz jak zrobić prostą stronę. Ale na pewno chciałbyś stworzyć stronę ładniejszą i efektowniejszą, powiedzmy taką która posiada wygodniejszy interface i umożliwia lepszą nawigację.

więcej

Ramki cz. 2

Musimy zagnieździć ramki. Jest to trochę zbliżone do zagnieżdżania w tabelkach. Przedstawiam tu sposób, jak podzielić stronę na trzy wiersze, gdzie dwa pierwsze podzielone są dodatkowo na trzy kolumny.

więcej

Ramki cz. 3

Linki na stronach docelowych ramek. W tym artykule zajmiemy się wspomnianą wcześniej możliwością utworzenia linku w jednej ramce który będzie otwierał plik w innej.

więcej

Formularze cz. 1

Zapewne spotkałeś się już z formularzami na wielu stronach WWW. Występują one niemal wszędzie. Niezależnie czy chcesz założyć konto e-mailowe czy kupić jakiś produkt w sklepie internetowym. W formularzach musisz wypełniać jakieś pola lub zaznaczać

więcej

FAQ HTML - Najczęściej zadawane pytania początkujących

FAQ - czyli najczęściej pojawiające się pytania wraz z odpowiedziami.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6     następna >>>