Programowanie i tworzenie — XHTML, HTML i CSS

Listy wyliczeniowe

Stosując listy możemy znacznie uprościć sobie pracę. Nie musimy sami wpisywać kolejnych numerów czy punktów. Wpisując odpowiedni kod zostanie to zrobione za nas.

więcej

Tabele w HTML, cz. 1

Dzięki zastosowaniu tabel możemy w łatwy sposób rozmieszczać elementy na stronie. Oprócz tworzenia tabelek, w których umieszczamy informacje, można za pomącą tabeli zrobić szkielet strony.

więcej

Tabele w HTML, cz. 2

W poprzedniej części poznaliśmy najprostsze modele tabel. Pozostały nam tabele zagnieżdżone oraz kilka jeszcze innych, którymi zajmiemy się w tej części.

więcej

Favicon: Ikona w pasku adresu

Ciekawym urozmaiceniem naszej strony może być własna ikona, zamiast standardowej znajdującej się w pasku adresu. Nie każdy zdaje sobie sprawę o takiej możliwości ponieważ w najczęściej używanej przeglądarce jej nie ujrzymy.

więcej

Odsyłacz do etykiety

W odróżnieniu od zwykłego odsyłacza stosując etykiety możemy się przenieść w dowolne miejsce na stronie, bez potrzeby jej przewijania. Można również przenieść się w dowolne miejsce na innej stronie.

więcej

Cellpadding i Cellspacing w praktyce

Za pomocą tych dwóch atrybutów możemy ustalić szerokość marginesów od krawędzi komórki oraz szerokość obramowania komórki.

więcej

Nieco egzotyczne elementy CSS

W tym artykule opowiem trochę o wszystkich poleceniach CSS, które nazwałem "egzotycznymi". Egzotycznymi, to znaczy takimi, których nie będziesz zapewne używał na co dzień albo takimi, których nie interpretuje żadna przeglądarka.

więcej

Co po HTML?

Umiemy już dość dobrze CSS. Po przestudiowaniu Kursu, artykułów i tutoriali rozumiemy na czym polega stosowanie arkuszy na stronach www i umiemy wstawić styl na swoją witrynę. I w tym momencie nasuwa się pytanie: co dalej?

więcej

Podstawy HTML

HTML, z ang. - HyperText Markup Language, specjalny język służący do opisu zawartości strony oraz odniesień z poszczególnych jej elementów do innych dokumentów. Język ten powstał na potrzeby internetowej usługi WWW.

więcej

Czym jest dokument HTML?

Dokument w języku HTML ma budowę podobna do zwykłego pliku tekstowego i rożni się od niego występowaniem określonych znaków specjalnych, które nadają mu określoną strukturę hierarchiczna.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6     następna >>>