Projektowanie WWW — Webdesign i grafika

120 ułatwień Photoshopa

Ucząc się programu graficznego z kursu, często nie dostrzegamy wielu ukrytych opcji jakie jeszcze posiada. W artykule tym znajdziecie 120 rad jak ułatwić i przyspieszyć pracę w programie Photoshop.

więcej

Podstawy DTP: Wizytówki

Wizytówka to niewątpliwie doskonały wynalazek i świetne narzędzie promocji. Pod jednym tylko warunkiem - jeżeli przestrzegamy zasad dobrego obyczaju. Niewłaściwie przygotowana lub używana wizytówka może stanowić antyreklamę firmy.

więcej

Tworzenie logo. Planowanie corporate identify

Stojąc wobec problemu zaprojektowania logo i oprawy wizualnej naszego serwisu zastanawiamy się jak najskuteczniej przyciągnąć użytkownika i zachęcić go do częstego odwiedzania naszej strony.

więcej

Photoshop: cięcie grafiki na potrzeby WWW

Budowa graficzna stron WWW jest nieraz tak skonstruowana, że wymaga od grafika doskonałej umiejętności cięcia grafiki. Od tego bowiem będzie zależeć cała struktura tabel witryny, a przynajmniej element, który chcemy pociąć.

więcej

Gif, jpg i png - główne formaty zapisu grafiki na WWW

Siedząc kolejną noc nad wysublimowanymi efektami w naszej pracy, którą później zamierzamy wykorzystać jako szatę graficzną tworzonej strony, nie zwracamy uwagi, że często niuanse te zostaną zgubione w wyniku kompresji.

więcej

Typografia na stronach WWW

Typografia na stronach WWW

Znaczenia kroju pisma na stronach www nie należy lekceważyć. Wpływa on na przyjemność czytania i estetykę strony. Poniżej zawarliśmy artykuł, przedstawiający założenia typografii, które pomogą Wam odpowiednio zaprezentować tekst.

więcej

Teoria koloru i zastosowanie na WWW

Kolory są tak fundamentalnym składnikiem naszego życia, że rzadko zastanawiamy się nad istotą tego zagadnienia. Zaczynamy je analizować dopiero, gdy przyjdzie nam stworzyć "dzieło", którego jednym z parametrów jest kolor.

więcej

Pasja tworzenia

Zaczynając naukę programów graficznych lub pracę nad skomplikowanym projektem, nawet nie przypuszczamy, że to nie pierwszy krok będzie decydującym o powodzeniu tych przedsięwzięć.

więcej
<<< poprzednia   1  2   następna >>>