Publicystyka — Standardy sieciowe

Strona zgodna z najnowszymi standardami

Ostatnio modny stał się język XHTML, jest on kontynuacją języka HTML który nie będzie już rozbudowywany. Aktualnie jest to język rekomendowany przez W3C więc warto swoją stronę do niego przystosować.

więcej

Rozwiązywanie problemów z Internet Explorerem

Coraz większa rzesza webmasterów przestaje mieć wątpliwości co do stosowania standardów. Niestety, interpretacja przez przeglądarki wciąż nie jest jednolita. Każda ma swoje "odchyły", mniej lub bardziej znaczące. Dzisiaj omówimy najczęstsze i najpoważniejsze problemy jakich może nam przysporzyć najpopularniejszy obecnie Internet Explorer dla Windows.

więcej

Standardy sieciowe - za czy przeciw?

Panuje dość powszechne przekonanie, że strona w pełni zgodna ze standardami to utopia, rzecz nieosiągalna w praktyce. Wiele osób uważa, że strony internetowe projektuje się z myślą o konkretnych przeglądarkach internetowych, sprawdzając ich wygląd w dwóch, rzadko w trzech lub większej liczbie przeglądarek.

więcej

Osiołki.net - Internet. Dla wszystkich!

Każdy, kto korzysta z Internetu, na pewno odwiedza strony WWW, natomiast znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że burzliwa historia z nimi związana zbliża się do kolejnego punktu zwrotnego, i to nie kto inny, tylko użytkownicy przeglądarek internetowych odegrają w tym procesie decydującą rolę.

więcej

Dostępność usług internetowych dla osób niepełnosprawnych, cz. 1

Rewolucja internetowa z lat 90. XX wieku radykalnie zmieniła wiele dziedzin ludzkiego życia. Dostęp do informacji jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Powstały nowe formy działalności gospodarczej, a tradycyjne przedsiębiorstwa coraz rzadziej nie korzystają z możliwości, jakie daje Internet.

więcej

Dostępność usług internetowych dla osób niepełnosprawnych, cz. 2

Władze wielu krajów zdają sobie sprawę z potrzeby zapewnienia osobom niepełnosprawnym możliwie normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Odpowiednie akty prawne dotyczą wyrównywania szans tych ludzi np. w dziedzinie zatrudnienia, edukacji czy rekreacji.

więcej

Misja WebStandards.org: Walka o standardy

Konsorcjum WWW (W3C), wspólnie z innymi grupami, tworzy technologie budowy i interpretacji treści na stronach WWW. Technologie te, zwane standardami sieciowymi są starannie projektowane, aby dostarczać jak najwięcej korzyści jak największej liczbie użytkowników sieci, zapewniając przy tym długą żywotność wszystkich dokumentów w internecie.

więcej

Validator ciągle się czepia!

Artykuł traktuje Validatorze. Głównym wątkiem jest próba odpowiedzi na pytanie "Jak poprawić błędy wskazywane przez Validator W3C?".

więcej

Tylko Internet Explorer?

"Zainstaluj sobie IE i będzie po kłopocie". Jest wiele powodów, dla których to nie jest sensownym rozwiązaniem. Standardy sieci zostały opracowane tak, aby użytkownik mógł wybrać swoją przeglądarkę. Niektórzy chcą skorzystać z tego prawa wyboru.

więcej

Standardy sieciowe - rozwiązania dla profesjonalistów

Od czasu kiedy sam zacząłem stosować standardy sieciowe z uwagą śledzę dyskusje na ich temat. Na wielu forach dla twórców serwisów internetowych powraca pytanie, czy stosować standardy sieciowe, po co uczyć się XHTML'a? Wiele osób próbuje przekonywać "niedowiarków" o słuszności stosowania standardów, ich zaletach i bezpośrednich korzyściach z nich płynących... i chwała im za to.

więcej