Publicystyka — Artykuły ogólne

Historia polskiej bankowości internetowej

Historia polskiej bankowości internetowej

Początek historii polskiej bankowości internetowej rozpoczyna się pod koniec 1998 roku, kiedy Powszechny Bank Gospodarczy z Łodzi zaoferował swoim klientom dostęp do rachunku bankowego przez Internet. O tym jak było dalej, pisze Michał Macierzyński.

więcej

Historia Google

Historia Google

Kiedy w 1996 roku Sergey Brin i Larry Page, ówcześni studenci Uniwersytetu w Stanford, opracowywali mechanizm przeszukiwana baz danych na potrzeby uczelni nie spodziewali się, że za kilka lat ich projekt podbije świat i zrewolucjonizuje mechanizmy wyszukiwawcze.

więcej

Turystyka internetowa - raport Google

Polscy internauci planują wakacje na podstawie informacji znalezionych w internecie. Google w specjalnym raporcie pokazuje jak zachowuje się współczesny internauta-turysta. To pierwszy polski tematyczny raport Google.

więcej

e-CRM: o zwiększaniu lojalności klientów

Jedną z metod wzbudzenia zaufania ze strony klientów w sieci jest skuteczna organizacja i zarządzanie relacjami między nimi a firmą. Technika ta pozwala nie tylko na skuteczne sprzedanie produktu, ale i na zyskanie lojalności klienta, dzięki czemu istnieje szansa, że klient skorzysta z naszych usług więcej niż jeden raz. Co więcej - może w przyszłości polecić nasze usługi innym.

więcej

Jak korzystać z wyszukiwarki Google?

Codziennie na całym świecie wyszukiwarki obsługują ponad pół miliarda zapytań. Jeśli by policzyć ile z nich jest błędnie zadane, wyszłaby z pewnością imponująca ilość. Dlatego warto zapoznać się z informacjami o wyszukiwaniu i dodatkowymi funkcjami, które znacznie mogą ułatwić ten proces. Oczywiście artykuł dedykujemy początkującym użytkownikom sieci.

więcej

Nadchodzi era e-video

Czy po erach złowrogich dinozaurów, wiecznie skutych lodem kontynentów, dominacji homo sapiens a wreszcie erze technologii Flash nadchodzi era e-video?

więcej

Bezpieczeństwo Firefoksa

Co się wydarzy jeżeli Mozilla Firefox nagle stanie się przeglądarką używaną przez wszystkich? Co się stanie jeżeli będzie ona tak dużym celem dla hakerów, wirusów i autorów programów szpiegujących jakim Internet Explorer jest obecnie?

więcej

Dyskusja o nowej stronie TVP. Czy innowacyjność w tego typu projektach jest zakazana?

Nie bez echa przeszła nasza informacja o nowej stronie Telewizji Publicznej stworzonej na podobieństwo Onet.pl. Udało nam się dotrzeć do autorów tej strony. Dla Webinside.pl przedstawiają oni powody, którymi kierowali się przy budowaniu strony i wyjaśniają dlaczego witryna wygląda tak, a nie inaczej. Dla kontrastu publikujemy opinie niezależnych ekspertów.

więcej

Indeksowanie świata, czyli Biblioteka

Dyrektorzy Google obiecującej "skatalogowanie wszystkich informacji na świecie" ogłosili w poniedziałek ostatni krok na drodze rozwoju firmy: daleko idący plan zniszczenia wszelkiej informacji, której nie można zindeksować.

więcej

Diamenty i Internet to najlepsi przyjaciele kobiet

Czy świat sfeminizował? Czy we wszystkich dziedzinach zmierzamy powoli do matriarchatu? Tymczasem załóżmy, że główne podwaliny pod istnienie Internetu i e-commerce położyli mężczyźni.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9     następna >>>