Promowanie stron — Pozycjonowanie

Przygotowania do optymalizacji witryny w Google

Od czego należy zacząć przygotowania do optymalizacji witryny? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dobranie odpowiednich słów kluczowych, które w sposób najlepszy określą nasze usługi.

więcej

Podstawowe informacje o Google

Przygotowaliśmy zestawienie liczb Google, czyli fakty, które na co dzień nie pojawiają się w mediach. Liczby te są imponujące - polecamy jako ciekawostkę.

więcej

Spamowanie wyszukiwarek

Spamowanie w wyszukiwarkach to nadmierna manipulacja wpływająca na notowania w maszynach wyszukujących. Czym jest spam i w jakim celu jest używany? W artykule podajemy 10 najczęściej używanych, nielegalnych technik w celu uzyskania wysokich pozycji.

więcej

Historia Google

Historia Google

Kiedy w 1996 roku Sergey Brin i Larry Page, ówcześni studenci Uniwersytetu w Stanford, opracowywali mechanizm przeszukiwana baz danych na potrzeby uczelni nie spodziewali się, że za kilka lat ich projekt podbije świat i zrewolucjonizuje mechanizmy wyszukiwawcze.

więcej

SEO czy PPC - jakie działania są bardziej skuteczne?

Wśród osób zainteresowanych tzw. pozycjonowaniem co jakiś czas rozpoczyna się dyskusja na temat tego co jest lepsze: SEO czy PPC. Przytaczane są przykłady na tak i na nie zarówno przez zwolenników jednej, jak i drugiej metody. Co z tego wynika?

więcej

Sitemaps pod lupą

Sitemaps 0.90 to darmowy i prosty sposób zgłaszania stron do wyszukiwarek, który zapewnia bardziej wszechstronne i efektywne indeksowanie, a tym samym lepsze pozycjonowanie witryn. Użytkownikom Internetu protokół Sitemaps gwarantuje lepszej jakości i bardziej aktualne wyniki wyszukiwania.

więcej

Wstęp do SEM - Search Engine Marketing

Wiele firm podczas kreowania wizerunku marki czy w trakcie planowania i prowadzenia działań sprzedażowych bardzo rzadko sięga do narzędzia o nazwie SEM. Dzieje się tak dlatego, że Marketing Wyszukiwarek wciąż jest terminem u nas mało znanym. Szkoda, bo jak pokazuje przykład choćby amerykański, SEM jest niezwykle skuteczne.

więcej

Zasady działania Traffic Index

Traffic Index to algorytm Netsprint.pl pozwalający ocenić obiektywną wartość serwisów internetowych. Publikacja opisuje mechanizm w kontekście pozycjonowania witryn w tej wyszukiwarce.

więcej

Strona bogata w keywords

Kiedy lista słów kluczowych, pod które chcemy być wysoko w notowaniach wyszukiwarek została stworzona - najwyższy czas zastanowić się, jak osiągnąć ten cel. Rozwiązaniem jest stworzenie stron bogatych w słowa kluczowe, które zawierają dobrą treść.

więcej

Waga i znaczenie PageRank w Google

Dopóki Google prowadzi w wyścigu o miano najlepszej ze wszystkich wyszukiwarek internetowych, powinniśmy się zainteresować znaczeniem PageRank dla naszych stron.

więcej