Programowanie i tworzenie — PHP i SQL

UNIXowy Demon w PHP, cz. 1

W tym artykule będziemy zajmować się demonem UNIXowym, poznając jego podstawowe zadania i zalety oraz dowiemy się jaka jest zasada jego tworzenia w środowisku UNIX. Napiszemy także prosty skrypt, który pozwoli nam w praktyczny i ciekawy sposób wykorzystać potencjał tej funkcjonalności.

więcej

UNIXowy Demon w PHP, cz. 2

Część druga publikacji o demonie UNIXowym, która prezentuje całą stworzoną przez nas klasę oraz plik inicjujący demona.

więcej

Zachowanie dostępu do danych w obrębie klasy

Ostatnimi czasy w poszukiwaniu pracy odwiedzam co jakiś czas potencjalnych pracodawców. Rozmowa kwalifikacyjna przebiega pomyślnie do momentu spotkania z „specjalistą” lub menadżerem działu IT. Zdarza się, że jestem często proszony o wykonanie zadania testowego.

więcej

Dokumentowanie kodu PHP w phpDocumentor

Bez względu na to czy piszemy kod na własne potrzeby czy też zamierzamy go publikować, powinien być on właściwie udokumentowany. W artykule tym dowiesz się, jak dokumentować projekty PHP przy pomocy aplikacji phpDocumentor.

więcej

Własna klasa do wysyłki e-maili

Maile w php można wysyłać stosunkowo prosto, używając wbudowanej funkcji mail(). Mało kto jednak wie, iż funkcję tą, stosując kilka prostych rozwiązań, można znacznie rozbudować i posłużyć się nią do wysyłania złożonych wiadomości.

więcej

System wiadomości prywatnych w PHP

Witryna zrzeszająca ludzi o podobnych zainteresowaniach, czyli witryna tematyczna, obecnie nie może obejść się bez systemu, służącego do komunikacji pomiędzy użytkownikami. W tym artykule, pokażę jak stworzyć proste, a zarazem użyteczne narzędzie, obsługujące wiadomości prywatne.

więcej

Rodzaje błędów w PHP i ich przyczyny

Pisząc własne aplikacje trudno uniknąć pomyłek. Zdarzają się one zarówno przy krótkich jak i długich kodach. Często większość webmasterów nie zdaje sobie jednak sprawy z przyczyn owych nieprawidłowości.

więcej

MySQL w PHP, cz. 4

W poprzednich częściach umieściłem informacje dotyczące nauki korzystania z bazy danych MySQL. Ten artykuł poświęcam problemom, jakie mogą zaistnieć przy korzystaniu z tych elementów

więcej

Bezpieczeństwo skryptów PHP

W tym artykule postaram się was nauczyć jak zabezpieczyć swoje skrypty PHP przed atakami hackerów oraz jak skonfigurować serwer internetowy Apache i PHP, aby w dużym stopniu podnieść bezpieczeństwo naszych skryptów.

więcej

Sesje z pomocą ADOdb

Wielu początkujących programistów PHP użera się z sesjami. Wiem to po sobie, bo jeszcze kilka miesięcy temu miałem nie-lada kłopot z zapisywaniem rekordów sesji w bazie MySQL. Jak zwykle pomógł mi serwis php.net.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7     następna >>>