Programowanie i tworzenie — XHTML, HTML i CSS

Divitis i Classitis – choroba młodego webmastera

Divitis i Classitis – choroba młodego webmastera

W moim artykule chciałbym poruszyć niezauważaną i problematyczną kwestię nadużywania w kodzie HTML klas i elementów DIV. To tyle wstępu – teraz przejdźmy do praktyki.

więcej

Czym jest box model i jak sobie z nim radzić?

Box model to zagadnienie mocno teoretyczne, ale mające przełożenie na realne działania w świecie CSS i HTML-a. Zacznijmy od tego, że w HTML-u wyróżniamy elementy blokowe i liniowe.

więcej

Mój pierwszy layout

Ten artykuł przeznaczony jest dla tych, którzy mają już jakieś podstawy CSS, ale nie wystarczają im one na samodzielne stworzenie layoutu.

więcej

Niestandardowe znaczniki

Dlaczego dzieję się tak, że firmy tworzące przeglądarki internetowe wymyślają nowe znaczniki niezgodne ze specyfikacją języka HTML. Znaczniki takie działają poprawnie tylko na tych przeglądarkach do których zostały stworzone.

więcej

Polskie znaki

Tworzenie stron internetowych niesie ze sobą różne niespodzianki. Jedną z nich jest to, że odwiedzający twoją stronę informują Cię o braku polskich literek - a przecież na twoim komputerze wszystko było dobrze.

więcej

Prolog i jego rodzaje

Prolog, czyli specjalny znacznik HTML rozpoczynający się od DOCTYPE, jest często pomijany przez webmasterów. Zwykle nie wpływa to na wyświetlanie strony, niemniej jednak powinniśmy go stosować.

więcej

Tekst na stronach WWW, zastosowanie CSS w typografii

Piękna grafika, świetna nawigacja. To jednak jeszcze nie wszystko. Na stronie internetowej liczy się przede wszystkim treść. Trzeba ją więc odpowiednio zaprezentować.

więcej

Flash i formatowanie tekstu w polach tekstowych

Panel Text Options oferuje nam kilka opcji związanych ze znacznikami HTML. We Flashu MX możesz korzystać ze znaczników HTML w polach tekstowych. We wcześniejszych wersjach Flasha nie dało się użyć więcej niż jednego znacznika dla pola tekstowego.

więcej

Komunikacja z filmami Flash za pomocą JavaScript i dHTML

Nowe funkcje języka ActionScript we Flashu 5 znacznie podniosły możliwości w zakresie tworzenia dynamicznych i interaktywnych stron sieciowych. Artykuł prezentuje możliwości komunikowania się flasha z java scriptem i dynamicznym html.

więcej

Kod html animacji Flash

Aby animacja flasha była wyświetlana na stronie WWW, trzeba w pliku html zamieścić odpowiedni kod html. Składa się on z wielu znaczników html i różnych poleceń dla przeglądarki.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6     następna >>>