Projektowanie WWW — Warsztat - programy

Historia programu Adobe Photoshop

Historia programu Adobe Photoshop

Pionierski program graficzny skończył 20 lat. Z tej okazji zapraszamy do zagłębienia się w historię programu Adobe Photoshop.

więcej

Ciekawostki i liczby Photoshopa

Ciekawostki i liczby Photoshopa

Pierwsza, bardzo skromna wersja programu Photoshop została wydana w nakładzie 200 egzemplarzy jako dodatek do skanerów Barneyscan, nikt nie spodziewał się tak gwałtownego wzrostu popularności tej aplikacji. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wokół programu powstał cały ekosystem.

więcej

Czytnik RSS - jaki wybrać?

Czytnik RSS - jaki wybrać?

Najcenniejszym towarem na świecie jest informacja. Każdy chce być na czasie i zawsze wiedzieć wszystko to, co dotyczy jego dziedziny. Niestety przeglądanie dziesiątek witryn jest czasochłonne i znacznie odbija się na efektywności naszej pracy. Z pomocą przychodzą nam czytniki RSS.

więcej

Google Chrome

Google Chrome

Do rewolucji sieciowej w znacznym stopniu przyczyniła się firma Google, która to co pewien czas wypuszczała nowe produkty, niekiedy znacznie przyspieszające rozwój sieci. Po wielu latach tworzenia aplikacji sieciowych pojawiła się bariera w postaci ograniczeń obecnych przeglądarek.

więcej

Photoshop CS

Tego programu nie trzeba przedstawiać. Jest to niewątpliwie najbardziej znany program graficzny. Wielu fotografów, webdesignerów czy grafików nie wyobraża sobie pracy bez tego narzędzia. Można powiedzieć, że to nowoczesna ciemnia, ale o dużo większych możliwościach.

więcej

CoreEditor

CoreEditor to uniwersalny edytor tekstu dedykowany dla programistów i webmasterów. Jest następcą popularnego i darmowego programu EdHTML. Największy nacisk położony został na wsparcie dla takich technologii jak XHTML, CSS, PHP, JavaScript i MySQL.

więcej

Photoshop CS4

Choć premiera Photoshopa CS4 miała miejsce już jakiś czas temu, to nie każdy miał okazję przekonać się jeszcze o jego możliwościach. U polskich dystrybutorów w zasadzie Photoshop dostępny był od połowy listopada, wówczas ukazały się również wersje Trial.

więcej

Crimson Editor

Crimson Editor to zaawansowany edytor tekstowy dla programistów i webmasterów, posiada wiele funkcji od kolorowania składni aż po zintegrowanego klienta FTP.

więcej

Pierwsze spotkanie z Flash CS4

Pierwsze spotkanie z Flash CS4

Nowy Flash, a dokładniej jego nowe możliwości wywarły na mnie ogromne wrażenie. Zobaczmy więc razem, co przynosi Flash CS 4.

więcej

Narzędzie Google zwiększające usability stron WWW

Narzędzie Google zwiększające usability stron WWW

Firma Google udostępniła kolejne darmowe narzędzie, dzięki któremu możliwa jest poprawa usability stron internetowych. Narzędzie to pozwala na przetestowanie różnych rozwiązań zastosowanych w ramach firmowej witryny, przez co możliwe jest zwiększenie skuteczności poszczególnych stron internetowych.

więcej
<<< poprzednia   1  2     następna >>>