Projektowanie WWW — Hosting i domeny

Spekulacyjna rejestracja domen internetowych a prawo

Spekulacyjna rejestracja domen internetowych a prawo

Domena internetowa to zgodnie z definicją przyjętą przez WIPO przyjazna człowiekowi transkrypcja adresu internetowego, czyli inaczej mówiąc tłumaczenie numerycznego adresu IP komputera na ciąg wyrazów łatwy do zapamiętania przez człowieka.

więcej

Domain hack: kreatywny sposób na domenę

Domain hack: kreatywny sposób na domenę

Nie możesz znaleźć atrakcyjnej, wolnej domeny? Zhakuj ją! Domain name hack to alternatywne podejście do tworzenia adresów internetowych, które zyskuje popularność w polskim internecie.

więcej

Czym jest opcja na domenę?

Czym jest opcja na domenę?

Większość atrakcyjnych nazw domen jest już od dawna zajęta. Firmy i internauci apelują o nowe rozszerzenia domen, ale nie zawsze jest to możliwe. Co zatem zrobić, jeżeli wybrana nazwa domeny nie jest dostępna, a nie chcemy korzystać z nie zawsze tanich aukcji? Rozwiązaniem może być tak zwana opcja na domeny.

więcej

5 kroków do dobrej domeny

5 kroków do dobrej domeny

2BE.PL wzięło pod lupę sto najpopularniejszych witryn w Polsce, szukając odpowiedzi na pytanie jak powinna wyglądać idealna domena internetowa.

więcej

Fałszywe adresy domenowe

Fałszywe adresy domenowe

Pojawiające się w mediach informacje o złośliwym oprogramowaniu krążącym w sieci i wzmożonej aktywności hakerów, przeciętnemu internaucie wydają się pozostawać bez większego znaczenia.

więcej

Domeny europejskie, to już rok

Rok temu rozpoczęła się otwarta rejestracja domen europejskich. Jak wygląda rynek domen po wprowadzeniu nowego rozszerzenia - .eu?

więcej

Rynek domen w roku 2006

Prezentujemy raport o rynku domen w roku 2006. Raport uwzględnia aspekty debiutu nowej domeny europejskiej, statystyki i podsumowanie rejestracji domen w naszym kraju, a także ciekawe wątki dotyczące na przykład domen vodka.com czy kaczynski.pl.

więcej

Kompendium wiedzy na temat domen .EU

Wprowadzenie nowych domen .EU będzie z pewnością nie tylko internetowym wydarzeniem roku 2006, stanowi ono zarazem wielką okazję dla wszystkich przedsiębiorstw ponieważ oprócz domeny narodowej mogą uzyskać jeszcze jedną, europejską tożsamość.

więcej