Publicystyka — Praca i zarabianie

Założenie jakiego sklepu internetowego się opłaca?

Założenie jakiego sklepu internetowego się opłaca?

Ci, którzy myślą o założeniu własnego sklepu internetowego, mogą przebierać w ofertach twórców systemów Na rynku są dostępne zarówno tanie rozwiązania open source'owe, systemy abonamentowe jak i profesjonalne dedykowane platformy e-sprzedaży. Który z tych modeli najlepiej wybrać?

więcej

Porównywarki cen szansą dla e-sklepów?

Z przewagą małych firm zatrudniających zwykle jedną czy dwie osoby kształtuje się obraz polskiego rynku sklepów internetowych, których liczbę, według danych raportu "E-commerce 2006", szacuje się na 2,5 tysiąca. Coraz więcej z nich decyduje się na stałą obecność w porównywarkach cen. - To doskonałe narzędzie marketingowe – zapewniają przedstawiciele porównywarek.

więcej

Funkcje komercyjnych witryn internetowych

Oprócz podziału witryn na różne kategorie wartościowe i tematyczne można wyodrębnić także kilka istotnych funkcji jakie pełnią strony WWW. Niewątpliwie dobrze znane funkcje witryn internetowych pomogą skonsumować wiedzę ku lepszemu przygotowaniu się do startu witryny w sieci. Dzięki funkcjom można poznać sens istnienia internetowych serwisów i przekonać się, że własny serwis WWW to nie tylko wymysł postępującej nowoczesności.

więcej

Programy partnerskie: koncepcje i modele sprzedaży

Dla niektórych to forma dorobienia, dla innych prawdziwy internetowy biznes. Programy partnerskie (PP) przeżywają w sieci okres rozwoju i popularności i są coraz chętniej wykorzystywane przez firmy do promocji i sprzedaży swoich produktów.

więcej

AdSense pod lupą

Według specjalistów z branży internetowej, programy partnerskie w obecnej formie swoją strukturą bardziej przypominają mechanizm dealerski niż tradycyjną reklamę w sieci. Wprowadzone ponad 8 lat temu przez Amazon.com programy afliacyjne święcą dziś triumfy popularności.

więcej

Rekrutacja online

Coraz więcej firm przenosi procesy rekrutacyjne do Internetu, coraz więcej kandydatów wpisuje słowo "praca" w wyszukiwarki. Skąd bierze się rosnąca popularność Internetu jako źródła ofert pracy?

więcej

IT się odradza

Po kryzysie na przełomie wieków, firmy informatyczne poprawiają swoją kondycję i zatrudniają coraz więcej pracowników. Rynek IT dzieli się na wiele segmentów, które charakteryzują się wąską specjalizacją usług informatycznych.

więcej

Inżynierowie i naukowcy z marzeń

Jaki jest idealny inżynier i naukowiec? Czy masz cechy takiej osoby i potrafisz je przedstawić swojemu pracodawcy? Porównaj swoje zalety z najlepszymi.

więcej

Analiza zachowań klientów w e-sklepach

W przypadku tradycyjnego sklepu samoobsługowego niemożliwe jest śledzenie wszystkich klientów i analizowanie ich poszczególnych zachowań. W zasadzie tylko ich obecność przy kasie świadczy o tym, że są naszymi klientami. Kiedy wychodzą ze sklepu bez zakupów, nie wiemy o nich praktycznie nic.

więcej

osCommerce - własny sklep internetowy

osCommerce - własny sklep internetowy

Na wzroście obrotów e-handlu tracą handlowcy nieobecni w sieci. Jak więc niewielkim kosztem uruchomić własny sklep internetowy i czerpać korzyści z e-commerce?

więcej
<<< poprzednia   1  2     następna >>>