Projektowanie WWW — Planowanie

Social Media Optimization i trendy w projektowaniu stron

Społeczności internetowe, zaraz po wyszukiwarkach i wejściach organicznych okazują się być trzecim co do wielkości źródłem nowych odwiedzić na stronie. Firmy, które aktywnie działają w social media i angażują swoich fanów, mogą optymalizować budżety marketingowe, głównie w wymiarze wydatków ponoszonych na reklamy w wyszukiwarkach.

więcej

Praktyczne zastosowanie User exerience

Praktyczne zastosowanie User exerience

Strona czy aplikacja nie będzie w pełni interaktywna, jeżeli podczas jej projektowania, pod uwagę nie zostanie wzięty aspekt funkcjonalności, jakim jest user experience.

więcej

Jaki potencjał tkwi w Google Apps?

Jaki potencjał tkwi w Google Apps?

Korzystanie z aplikacji w celu wzmocnienia komunikacji B2C niepodzielnie kojarzyło się do tej pory z portalami społecznościowymi. Coraz większą popularność zyskują jednak rozwiązania oparte na darmowych narzędziach Google.

więcej

Start-up na start: najczęstsze błędy popełniane przez wydawców

Start-up na start: najczęstsze błędy popełniane przez wydawców

Startup to nie tylko pomysł, ale również wiele pracy i wysiłku by to, co jest naszą pasją, stało się również dobrze prosperującym biznesem. Wielu twórców startupów popełnia błędy wynikające z niewiedzy lub niedostatecznego przygotowania założeń projektów, które potem często decydują o „być albo nie być” całego start-upu.

więcej

Rodzaje stron internetowych

Rodzaje stron internetowych

W sieci na próżno szukać regulacji dotyczących podziału stron internetowych. Są za to liczne próby ich klasyfikacji. Właściwie im więcej definiujących, tym więcej definicji. Im szybciej internet się rozwija, tym szybciej rodzą się nowe typy witryn. Bałagan? Nie, to naturalna faza rozwoju (ciągle) nowego medium.

więcej

Standardy sieciowe - rozwiązania dla profesjonalistów

Od czasu kiedy sam zacząłem stosować standardy sieciowe z uwagą śledzę dyskusje na ich temat. Na wielu forach dla twórców serwisów internetowych powraca pytanie, czy stosować standardy sieciowe, po co uczyć się XHTML'a? Wiele osób próbuje przekonywać "niedowiarków" o słuszności stosowania standardów, ich zaletach i bezpośrednich korzyściach z nich płynących... i chwała im za to.

więcej

Korzyści biznesowe ze stosowania standardów sieciowych

Z budowania witryn internetowych zgodnie ze standardami płyną 2 rodzaje korzyści biznesowych: te, które odczujesz już dziś (mniejsze koszty stworzenia witryny, więcej potencjalnych klientów, gotowość na przyszłość) oraz te, które odczujesz jutro (mniejsze koszty utrzymania witryny, większa elastyczność w zmianie wyglądu strony, uniezależnienie się od producenta witryny.

więcej

Schematy w kreacji serwisów WWW

Nowe media, młodzi, inteligentni odbiorcy, którzy zarabiają dobrze lub przynajmniej średnio - to łakomy kąsek. Jak go jednak ugryźć? Jak zbudować serwis? Jak tą drogą sprzedawać informacje i produkty?

więcej

Siedem sposobów na odniesienie internetowej porażki

Ten artykuł jest trochę inny niż zwykłe publikacje. Zamiast pokazywać Tobie jak odnieść sukces, dzisiaj pokażę Ci jak przegrać. Poniżej przedstawiłem siedem przepisów na gwarantowaną porażkę.

więcej

Słów kilka o ortografii

Któż z nas nie miał chociaż raz sytuacji, że informacje zawarte w interesującym nas serwisie były tak nieczytelne, że próba ich odczytania była wręcz niemożliwa. Pamiętajmy zatem, by teksty publikowane przez nas samych nie zawierały tego problemu.

więcej
<<< poprzednia   1  2     następna >>>