Publicystyka — Standardy sieciowe

WAI (Web Accessibility Initiative)

Dostępność Sieci w krótkim znaczeniu to metody oraz różnego rodzaju mechanizmy, mające na celu umożliwienie osobom z różnym stopniem niepełnosprawności dostęp do treści i materiałów publikowanych w Sieci WWW.

więcej

O użyteczności kodów CAPTCHA

Artykuł ten jest pierwszą na polskim rynku próbą analizy i badania kodów CAPTCHA za pomocą narzędzia eye trackingowego. Firma Symetria badała w nim działanie takich kodów na trzech witrynach: Gazeta.pl, o2.pl oraz Youtube.pl.

więcej

Jak niewidomi widzą internet?

Pod koniec marca odbył się finał konkursu "Strona internetowa bez barier". Prezentację rozpoczął Paweł Pluszczyk, niewidomy z Siemianowic Śląskich. Jej celem było zobrazowanie jak niewidomi poruszają się w sieci.

więcej

Popraw użyteczność dla starszych użytkowników

Tendencja starzenia się społeczeństw jest obecnie zjawiskiem powszechnym w wielu krajach i ma swoje odzwierciedlenie także w świecie wirtualnym. Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, kiedy coraz większy procent internautów stanowią ludzie starsi.

więcej

Likwidowanie złego układu strony

Likwidowanie złego układu strony

Podczas gdy dobrze skonstruowane graficznie strony z powodzeniem istnieją w sieci, wysoko oceniane niegdyś koncepcje popadają w niełaskę i są zastępowane bardziej efektywnymi. Jednak pewne wadliwe konwencje nadal istnieją.

więcej

Narzędzie Google zwiększające usability stron WWW

Narzędzie Google zwiększające usability stron WWW

Firma Google udostępniła kolejne darmowe narzędzie, dzięki któremu możliwa jest poprawa usability stron internetowych. Narzędzie to pozwala na przetestowanie różnych rozwiązań zastosowanych w ramach firmowej witryny, przez co możliwe jest zwiększenie skuteczności poszczególnych stron internetowych.

więcej

Tytuły linków - zalety stosowania

Strony internetowe zawierają coraz więcej informacji. Elementy graficzne, tekst, czy też rozbudowana nawigacja sprawiają, że bardzo łatwo zgubić się w trakcie nawigacji na wielu stronach internetowych. Dodatkowo poczucie zagubienia i dezorientacji mogą powodować linki występujące na stronach, a raczej ich słabe opisy.

więcej

Dyskusja o nowej stronie TVP. Czy innowacyjność w tego typu projektach jest zakazana?

Nie bez echa przeszła nasza informacja o nowej stronie Telewizji Publicznej stworzonej na podobieństwo Onet.pl. Udało nam się dotrzeć do autorów tej strony. Dla Webinside.pl przedstawiają oni powody, którymi kierowali się przy budowaniu strony i wyjaśniają dlaczego witryna wygląda tak, a nie inaczej. Dla kontrastu publikujemy opinie niezależnych ekspertów.

więcej

Internet Explorer na tle nowoczesnych przeglądarek - mity a fakty

Internet Explorer na tle nowoczesnych przeglądarek - mity a fakty

Ostatnio coraz głośniej słychać o nowoczesnych przeglądarkach, konkurencyjnych dla Internet Explorera – zdobywają one coraz większą popularność. Niektórzy jednak, pomimo że o nich słyszeli, z różnych powodów nie zamierzają ich spróbować – z jednej strony boją się, że to zbyt trudne lub kłopotliwe, z drugiej – przyzwyczaili się do Internet Explorera.

więcej

Jak konstruować tekst na stronę internetową?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest sekret zapełniania serwisu internetowego treścią. Recepta wydaje się dość prosta – meritum to przejrzystość i uschematyzowanie. Jednak jest coś o czym nie można zapomnieć.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3     następna >>>