Google będzie utrzymywać encyklopedię Wikipedia.org?

Grzegorz Komsta, 17-02-2005 | Źródło: ZDnet.co.uk

Być może już wkrótce encyklopedia Wikipedia będzie utrzymywana na serwerach giganta wyszukiwawczego – Google, które zdecydowało się na taki sposób wsparcia tego przedsięwzięcia.

Fundacja Wikimedia, do której należy encyklopedia, poinformowała w piątek, że część jej zawartości będzie hostowana na serwerach Google, całkowicie za darmo. Google chce w ten sposób rozszerzać swoją działalność charytatywną.

Na swoich stronach, fundacja poinformowała o propozycji złożonej przez Google. Do spotkania, na którym zostaną ustalone szczegóły ma dojść w Marcu. Wtedy też należy się spodziewać dalszych informacji, o których z pewnością poinformujemy. Jednocześnie Google odmówiło potwierdzenia informacji dotyczących wykupienia Wikimedia, ale przyznało, że będzie kontynuować politykę wsparcia dla ambitnych projektów, takich jak Wikipedia.

Jeśli Google dogada się z fundacją Wikimedia, współpraca powinna okazać się korzystna dla obydwu stron, a encyklopedii pozwoli się dalej rozwijać i zwiększać swoje zasoby.

Wikipedia.org
Ocena 2.57/5 (51.43%) (126 głosów)
  • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:


  • Dodał: data: 1108837605
    no nareszcie - moze w koncu
    wiki zacznie dzialac z ludzka
    szybkoscia


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.