Strona główna Wp.pl w XHTML

Dawid Kulbaka, 29-09-2003 | Źródło: Informacja Prasowa

Wirtualna Polska dostosowuje swoje strony do nowoczesnego światowego standardu - języka XHTML. W pierwszej kolejności na szybkości i lekkości zyska strona główna portalu. Usprawnienia odczują wszyscy użytkownicy, nie tylko ci korzystający z łącz

o niskiej przepustowości. WP.pl jest pierwszym rodzimym portalem, który podjął się tego wysiłku technologicznego i organizacyjnego w tak szerokim zakresie.

Poprzez zastosowanie pełnej zgodności ze standardem XHTML Wirtualna Polska (wp.pl) przedstawia użytkownikom nowoczesną i szybką platformę informacyjną. WP.pl jest pierwszym polskim portalem internetowym, który właściwości XHTML-a wykorzystuje na tak ogromną skalę. Sprawdzona w dużych światowych zastosowaniach technologia XHTML to gwarancja postępu, szybkości, błyskawicznej implementacji nowych funkcjonalności oraz możliwość łatwego docierania, poprzez prostotę zarządzania treścią strony, do urządzeń komunikacyjnych nowej generacji: laptopów, palmtopów, telefonów GSM, WebTV

WP wyznacza XHTML-em nową drogę dla portali i stron w Polsce. mówi Krzysztof Milkowski, Kierownik Zespołu XHTML w Wirtualnej Polsce - Wykorzystanie XHTML pozwoli nam już wkrótce na udostępnienie Internautom najszerszych w polskiej sieci możliwości dopasowania kształtu i wyglądu strony do ich upodobań i przyzwyczajeń Dzięki wprowadzeniu tego języka budowania i programowania stron WWW znacznie zwiększy się szybkość ładowania strony głównej portalu. Podstawowa cecha XHTML-a, czyli rozłączenie treści strony od jej kodu formatującego, skutkuje między innymi zyskiem w objętości strony, spotęgowaniem szybkości jej budowania i ładowania, większą modularyzacją strony, która, niedługo, zaowocuje całkiem nowymi perspektywami dla użytkowników portalu..."

Dodatkowy oręż otrzymają też reklamodawcy. Poprzez XHTML system reklamowy Wirtualnej Polski dysponował będzie bowiem całym szeregiem nowych możliwości, w tym pełną kontrolą nad formatowaniem i wyglądem stron. Nie mówimy tu tylko o kolorach witryny WWW ale dosłownie o wszystkich elementach, jakie składają się na jej szatę zewnętrzną: rozmiarze i widoczności, ułożeniu cegiełek menu, formatowaniu - podkreśla Michał Dzienisz, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży WP - Zastosowanie przez WP języka XHTML pozwoli nam też na sprawne wykorzystywanie nowych, niekonwencjonalnych form reklamy w nietypowych miejscach na stronie oraz na dodatkowe animacje. Umożliwi też np. szerokie zastosowanie watermarków, dowolną modyfikację strony bez ingerencji w jej kod oraz pełne zarządzanie elementami reagującymi na dostępne w Sieci formy reklamowe.
Ocena 2.54/5 (50.85%) (260 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:


 • Dodał: data: 1064858181
  To ja nie kapisz. Przecież
  XHTML to język client-side.
  Rozwinięcie HTML w strone XML.
  Jakim cudem może mieć takie
  możliwości.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.