MySpace przejmuje iLike

Grzegorz Komsta, 20-08-2009 | Źródło: Yahoo! / AFP

Portal społecznościowy MySpace poinformował o przejęciu serwisu muzycznego iLike, przeznaczonego dla fanów muzyki, którzy za jego pomocą mogą odkrywać nowe utwory i dzielić się swoimi znaleziskami ze znajomymi.MySpace przejmując społeczność muzyczną iLike chce uatrakcyjnić swoją ofertę dla internautów, którzy ostatnio coraz częściej odwiedzają konkurencyjnego Facebooka. Ilość użytkowników MySpace się kurczy, więc nic dziwnego, że firma szuka nowych możliwości przyciągnięcia użytkowników.

Nie podano żadnych informacji na temat kwoty jaką właściciel MySpace musiał zapłacić za serwis iLike, ale bliskie źródła w blogosferze mówią o 20 mln dol.

Serwis iLike został założony dwa lata temu przez braci Partovi – Ali i Hadi. Obecnie jest dla wielu internautów głównym źródłem informacji o nowych utworach, wydarzeniach, a także biletach na koncerty. iLike posiada około 55 mln użytkowników.

Ocena 2.63/5 (52.5%) (571 głosów)
 • Śledzik
TAGI: myspace  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.