Twórca Netscape wraca z nową przeglądarką

Dawid Kulbaka, 17-08-2009 | Źródło: NYT, Gazeta.pl

Twórca legendarnej przeglądarki internetowej Netscape zapowiedział powrót do korzeni i wydanie kolejnego programu do przeglądania stron WWW. Aplikacja ma przede wszystkim ułatwić korzystanie ze stron Web 2.0 i narzędzi społecznościowych.

Marc Andreessen planuje stworzyć przeglądarkę na nowo od podstaw. Obok zapowiedzi łatwiejszego korzystania z serwisów społecznościowych (integracja z Facebook.com) nie podał innych szczegółów swojego projektu.

W wywiadzie dla New York Times powiedział, że tworzony wraz z firmą Rockmelt projekt możne rozwiązać w zupełnie inny sposób niż typowe przeglądarki WWW. Tym samym będzie on firmował swoim nazwiskiem nowy produkt.

Na rynku funkcjonuje przeglądarka Flock, która jest mocno zintegrowana z produktami społecznościowymi, takimi jak serwisy blogerskie, del.icio.us czy Flickr. Na razie jednak nie osiągnęła znaczącej pozycji na rynku.

Ocena 2.51/5 (50.11%) (376 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.