Dlaczego korzystamy z Twittera?

Grzegorz Komsta, 31-07-2009 | Źródło: emarketer.com

Emarketer przygotował raport prezentujący informacje o zwyczajach internautów. Według niego większość użytkowników, bo 42%, korzysta z Twittera po to, aby komunikować się ze znajomymi.29% użytkowników wykorzystuje serwis do aktualizacji swojego statusu, 26% szuka tam informacji, ale co obiecujące 21% wykorzystuje go w związku ze swoją pracą. Miejmy nadzieję, że te 21% procent nie zaznaczyło tej odpowiedzi ze względu na to, że w ten sposób „zabija nudę” w pracy.

Co ciekawe zaledwie 0,3% używa Twittera tylko dla rozrywki. Może to wydawać się dziwne, bo przecież komunikowanie się ze znajomymi poprzez serwis społecznościowy to też w pewnym sensie forma rozrywki.

Okazało się również, że kobiety znacznie częściej korzystają z Twittera by być w kontakcie ze znajomymi, niż mężczyźni. Odpowiednio 48,4% w stosunku do 33,6%.
Ocena 2.63/5 (52.62%) (404 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.