YouTube będzie zyskowny... w przyszłości

Grzegorz Komsta, 27-07-2009 | Źródło: The Register

Temat zysków w YouTube powraca co jakiś czas. Powszechnie wiadomo, że ten serwis wymiany plików wideo przynosi Google straty, jednak firma nie podaje konkretnych kwot. Pojawiła się natomiast nadzieja, że teraz będzie lepiej.

Niezależny analityk Credit Suisse szacuje straty YouTube w ubiegłym roku na 470,6 mln dolarów. Według niego Google wydało na utrzymanie i rozwój serwisu 711 mln dol., podczas gdy zarobiło na nim ledwie 240 mln dol. Google nie odnosi się do tych szacunków, więc oficjalnych informacji na ten temat brak.

W ubiegłym tygodniu Jonathan Rosenberg podczas rozmowy z dziennikarzami poinformował, że liczba wyświetleń klipów wideo powiązanych z reklamami, a więc przynoszących firmie zyski, wzrosła trzykrotnie. Nie przekazano jednak informacji o konkretnych kwotach, ale Patrick Pichette – CFO Google – powiedział, że w niedalekiej przyszłości Youtube stanie się opłacalnym biznesem.

Youtube, którego utrzymanie jest niezwykle kosztowne ze względu na ruch jaki generuje, serwuje swoim użytkownikom coraz więcej reklam. Oprócz standardowych boksów, wyświetlane są również reklamy w oknie z filmem.

Ocena 2.54/5 (50.8%) (413 głosów)
 • Śledzik
TAGI: youtube  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.