MySpace traci tytuł króla rozrywki

, 16-07-2009 | Źródło: mashable.com

MySpace nie miał dobrego roku. Odnotowali spadek, który utrzymywał się praktycznie przez 4 dekady i co gorsza sytuacja wcale się nie poprawia. Pomimo zatrudnienia nowego CEO, konieczna była redukcja pracowników o 30%. Doprawdy nastał zły okres dla MySpace.

Pomimo tych wszystkich złych znaków, było jedno koło ratunkowe, które mogło pomóc wydostać się z tarapatów MySpace - MySpace Music. Jednak po zapoznaniu się ze statystykami Hitwise, nie ma wątpliwości, że MySpace traci użytkowników i nieprzerwanie doświadcza porażek.

MySpace jest coraz mniej wpływowe. Odnosząc się do słów Billa Tancera z Hitwise, ruch na MySpace stanowił około 35% w kategorii rozrywka i multimedia (2006 rok). Z czego ponad 10% z kategorii muzyki oraz stron zespołów muzycznych. Obecnie MySpace traci około 24%, ruch generowany przez MySpace w kategorii rozrywka zredukował się do 9%.

Spadek z ~35% do ~9% to gigantyczny spadek. Jeżeli MySpace chce odzyskać swoja dawną świetność musi zrobić naprawdę coś wyjątkowo atrakcyjnego dla starych i nowych użytkowników. Nie będzie to łatwe, a wykresu pokazują, że może być już nawet za późno.
Ocena 2.72/5 (54.36%) (326 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.