Kopiuj-wklej do pracy magisterskiej

Dawid Kulbaka, 16-07-2009 | Źródło: Gazeta.pl

System anytyplagiatowy Plagiat.pl nie dopuścił do obrony prac magisterskich na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prace studentów okazały się częściowo skopiowane z rożnych internetowych źródeł.

Na ponad 550 prac 16 nie zostało dopuszczonych do końcowego etapu studiów, czyli obrony. Jak podaje Gazeta.pl, cztery z odrzuconych prac pisali studenci na wydziale nauk społecznych, a także po jednym na wydziałach prawa i administracji oraz nauk technicznych.

Większość z prac nie zawierała odnośników do zapożyczonych z internetu tekstów.

Studenci, którzy za dużo kopiowali z zasobów sieci nie mogli obronić się w zaplanowanym terminie, niektórzy z nich muszą uzupełnić tylko źródła internetowe do przypisów, a inni muszą pisać pracę od nowa.

Plagiat.pl dysponuje własną bazą prac magisterskich oraz przeczesuje zasoby internetu, które są dostępne publicznie. Analizując pracę i swoje źródła bazodanowe system jest w stanie procentowo określić ilość zapożyczeń użytych w danej pracy.

Ostateczny werdykt należy jednak do promotora pracy, który decyduje co zrobić z danym przypadkiem.

www.plagiat.pl
Ocena 2.65/5 (52.95%) (397 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.