6 lat Second Life

, 03-07-2009 | Źródło: TechCrunch

Wirtualny świat stworzony przez firmę Linden Lab obchodzi właśnie 6 lat. Prezentujemy kilka liczb związanych z Second Life z okazji tej rocznicy.

Na początku przedstawmy wartość tego popularnego serwisu. Przez 6 lat Second Life zdążył wyrobić sobie wartość szacowaną pomiędzy 658 a 700 milionów dolarów. Przez ostatni rok wirtualne życie zarobiło 100 milionów USD. Od 2007 roku wartość Second Life niezmiernie szybko rośnie, poprzednie szacunki analityków były w 2007 roku i zamykały się na kwocie 500 milionów.

A ile ludzi korzysta z wirtualnego świata? Mimo olbrzymiej ilości zarejestrowanych użytkowników, podczas ostatniego miesiąca milion internautów regularnie logowało się do serwisu. Jest to ilość, która bije na głowę inne wirtualne światy, takie jak Warcraft czy Civilization IV.

Mimo codziennych obowiązków i braku czasu, internauci spędzili przez ostatnie 3 miesiące liczby godzin, które mogą się równać z historycznymi osiągnięciami wirtualnego świata. Second Life w chwilach blasku miał popularność sięgającą 124 milionów godzin spędzanych kwartalnie na jego stronach. Takie wartości osiąga również teraz.

Na koniec krótkie podsumowanie. Rodzice wirtualnego świata - firma Linden Lab, skierowało swój produkt dla użytkowników w wieku od 13 do 45 lat, upatrując w nich główne źródło dochodu, jakim jest wykupienie abonamentu. Jednak tylko 1% użytkowników, czyli 170 tysięcy internautów pokusiło się o regularne wzbogacenie budżetu Second Life.

Ocena 2.71/5 (54.22%) (374 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.