Mądra nawigacja w Google Street View

, 05-06-2009 | Źródło: Mashable

Google żeby ułatwić dostęp do sfotografowanych miejsc w usłudze Street View, wprowadza nową funkcjonalność. Teraz wystarczy tylko dwa razy kliknąć na dowolne miejsce, a Google zrobi automatyczne przybliżenie i doda do tego opis.

Element, na który najedziemy myszą zostanie otoczony prostokątem, aby ułatwić nawigację, natomiast podwójne kliknięcie pokaże nam go w przybliżeniu.Dzięki temu obraz sprawia wrażenie trójwymiarowości. Prostokąt, który otacza wybrany przez nas element, istnieje dzięki technice wektorowej i laserowej zostosowanej przez Google.

Czy zostosowanie trójwymiarowej nawigacji oznacza, że będzie więcej widoków 3 D w Google Street View? Google będzie rozwijało ten kierunek, za przykład biorąc usługę PhotoSynth Microsoftu, która polega na zestawieniu szeregu fotografii robionych pod różnym kątem w widok 3D.

Ocena 2.83/5 (56.52%) (414 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   gps  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.