Opera otwiera Centrum Badań i szuka pracowników (aktualizacja)

Dawid Kulbaka, 02-06-2009 | Źródło: Opera

Właśnie rozpoczyna się konferencja firmy Opera Software, na której oficjalnie zostanie otwarte Centrum Badań i Rozwoju tej firmy. Do Warszawy przyjechał prezes Opery Jon von Tetzchner.

- Nowe centrum, drugie w Polsce po oddziale wrocławskim jest ważnym krokiem w globalnym rozwoju firmy. Pracę na początku znajdzie w nim niespełna 40 informatyków - mówi Sławomir Sochaj z Opery.

Warto dodać, że we wrocławskim centrum pracuje zespół 100 osobowy, co stawia go na drugim miejscu wśród wszystkich placówek badawczych Opery na świecie.

Polskie oddziały Opery pracują nad rozwojem oprogramowania firmy, skupiając się w szczególności nad widżetami, Operą Mini oraz Desktop. Szczegóły pracy nowego centrum w Warszawie poznamy w podczas konferencji.

Aktualizacja, godz. 13:40


W nowym Centrum Badań i Rozwoju przy Al. Niepodległości 69 w Warszawie programiści będą zajmować się dostarczaniem znanej przeglądarki do czołowych producentów elektroniki i telekomów na świecie, umacniając jednocześnie przywiązanie polskich użytkowników do Opery.

- 2 lata po oficjalnym otwarciu biura we Wrocławiu warszawskie Centrum Badań i Rozwoju wzmacnia możliwość udostępnienia przez Opara Software polskim i światowym użytkownikom najlepszych internetowych rozwiązań – powiedział Jon von Tetzchner, prezes firmy.

W Warszawie Opera Software zatrudni wykwalifikowanych deweloperów i testerów. Firma szuka doświadczonych deweloperów do pracy nad pełnymi wyzwań projektami dla globalnych partnerów Opery: producentów komórek i innych urządzeń. Opera szuka także wykwalifikowanych testerów.

Ocena 2.61/5 (52.29%) (454 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przegladarki   opera  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.