Zawodowi szeptacze psują rynek opinii w internecie

Dawid Kulbaka, 11-05-2009 | Źródło: Technopark Łódź, PAP

Portal twoje-zdanie.pl pozwala na wyrażanie opinii i ocenianie dowolnych rodzajów usługodawców i sprzedawców działających w dowolnych branżach. Wydawcy zapewniają, że opracowali innowacyjny mechanizm matematyczno- informatyczny weryfikujący wystawiane opinie.

Według nich, w sieci, gdzie panuje anonimowość, dominują oceny wystawiane przez "zawodowych szeptaczy". W efekcie niewiele osób wierzy opiniom zamieszczonym w internecie.

Każda dodana do portalu opinia jest analizowana poprzez przeprowadzenie szeregu testów i sprawdzeń adresów IP oraz statystyk w ramach danych branż czy aspektów psychologicznych "zaszyfrowanych" w ramach ankiet.

Ogólna ocena firmy obliczana jest na zasadzie średniej ważonej z dodanych opinii. Dodatkowo nad stroną czuwa moderator, który ma być kolejnym zabezpieczeniem przed "szeptaczami".

Zdaniem wydawców serwis twoje-zdanie.pl nie ma odpowiednika na zachodzie.
Ocena 2.8/5 (56.1%) (441 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.