Ruszają testy użyteczności WordPressa

, 05-05-2009 | Źródło: wordpress

WordPress ma wielką przewagę w branży dzięki milionom fanom, którzy na pewno licznie wezmą udział w testach użyteczności oprogramowania. Testy, na które właśnie ruszyły zapisy, są otwarte dla całej społeczności.

WordPress nie pierwszy raz korzysta z opinii innych i zachęca do wzięcia udziału w testach użyteczności. Poprzednim razem testy dostarczyły bezcennej wiedzy deweloperom. Były jednak ograniczone tylko do San Francisco i Nowego Jorku.

Tym razem testy swoim zasięgiem obejmą cały świat. Oznacza to, że każdy z nas może pomagać w tworzeniu lepszych wersji WordPressa.

Chętni do przeprowadzenia testów zostaną podzieleni na dwie grupy:

- moderatorów - ludzi z doświadczeniem w przeprowadzaniu testów użyteczności, którzy będą musieli złożyć aplikację w celu przystąpienia do programu oraz:

- użytkowników - najchętniej widziani są ci, którzy uaktualniają swój blog poprzez Iphone'a oraz posiadają więcej niż 5 blogów.

Jednak każdy, jak zapewnia Jane Wells, znajdzie swoje miejsce w testach. Na razie trwa nabór moderatorów. Wkrótce rejestrować się będą mogli użytkownicy. Projekt można śledzić na oficjalnej stronie WordPressa.
Ocena 2.51/5 (50.27%) (261 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.